Používáte správně parfém? Možná se nyní dozvíte, co děláte špatně

Nákup drahých parfémů ještě neznamená úspěch, pokud jej neumíte správně „nosit“. Když nevíte, jak přesně používat váš oblíbený parfém, vyplácáte si ho zbytečně bez jakéhokoliv efektu, v který všichni doufáme. Dokonce se může stát, že lidi kolem sebe svým zápachem odradíte. Máme pro vás hlavní tajemství používání parfémů.

Různé druhy parfémů by se neměly míchat dohromady

Pokud používáte několik druhů kosmetiky – parfém, deodorant, tělový krém, pokuste se nakupovat přípravky od stejného výrobce. Můžete se tak vyhnout vůním, které by k sobě neladily. V ideálním případě by váš deodorant a tělový krém neměly vůbec vonět. Pokud ano, nepoužívejte je.

Každý parfém má svůj čas

Nezapomínejte, že nejen vy, ale hlavně vaše okolí bude cítit váš parfém, je tedy velmi důležité, abyste jej používali ve správný čas. Během dne a teplejších měsíců byste měli používat lehké vůně. Jakmile se ochladí nebo půjdete například na večírek, můžete zvolit silnější vůni.

Je lepší aplikace na kůži nebo na oblečení?

Nejdůležitější pravidlo ze všech! Parfém by měl být vždy nanášen na kůži. Nezapomínejte na to! Kožešina, bavlna, vlna a lněné prádlo velmi dobře drží pachy. Jen si představte, že kožich může zachovat vůni až jeden rok. Ženy, které milují měnit parfémy, by o tom měly obzvláště přemýšlet. Kromě toho, parfémy mohou na látce zanechat skvrny a trvale tak zničit vaše oblíbené kousky oblečení.

Parfém neroztírejte

Jedna z velmi populárních chyb, které lidé dělají, je roztírání parfému. Stejně jako mávání zápěstím po jeho aplikaci. Pokud v tom budete pokračovat, zničíte molekuly parfému a poškodíte vůni. Aby k tomu nedocházelo, lehce parfém nastříkejte nebo naneste pomocí prstů.

Na jaká místa parfém nanášet?

Uši a zápěstí:

Na těchto místech jsou krevní cévy velmi blízko povrchu pokožky a puls a teplota pomohou šíření vůně. Vyvarujte se ovšem parfémům na olejové bázi, jelikož v těchto oblastech je mnoho tukových žláz.

Vlasy:

Je známo, že vlasová struktura velmi dobře udržuje vůni. Dejte si pozor na parfémy na olejové bázi, tuhé parfémy a s vysokým obsahem alkoholu. Vlasy buď mohou vypadat mastně, nebo naopak velmi suše.

Zadní část krku:

Pravděpodobně nejlepší oblast pro aplikaci parfému. Nanášejte ale pouze v zimě nebo na podzim, protože teplo může způsobit, že vůně je příliš silná.

Loketní jamka:

Odborníci věří, že loketní jamka je vhodnější místo pro parfém než krk nebo zápěstí. Buďte ale opatrní, kůži je zde velmi citlivá a snadno mohou vznikat alergické reakce.

Rady a tipy

    • Uchovávejte parfém v chladu bez přístupu kyslíku.
    • Neaplikujte na šperky.
    • Vůně se dobře drží na mastné pokožce, takže před nanesením můžete použít krém.
    • Jasná, sytá barva, nízká cena a vůně alkoholu jsou známky nízké kvality parfému.
    • Chcete-li svou oblíbenou vůni přidat do šampónu nebo pleťového mléka, doporučuje se přidat pár kapek přímo do lahvičky.

zdroj: brightside.me