Povislým svalům na vnitřních stranách stehen se během sedavého zaměstnání jen těžko vyhneme. Ale krátké a účinné cviky pro jejich posílení mohou do léta problém vyřešit

Moderní životní styl má negativní dopad na naší postavu především z toho důvodu, že většina z nás má sedavé zaměstnání a k tomu volný čas trávíme sledováním televize nebo prohlížením internetu. Není tedy žádným překvapením, že se na našem těle postupně hromadí tuk. Zvláště nepříjemný je tuk na vnitřní straně stehen. Svaly na těchto partiích se používají zřídka a sedavá rutina činí odstranění nadbytečných kil ještě obtížnější – dokonce i při běhání. Proto pro vás máme čtyři speciální cviky, které vám pomohou zbavit se propadlých vnitřních stehen raz dva!

Posed proti zdi

Opřete se zády ke zdi a držte kostrč a páteř přilepené u stěny. Roznožte na šířku ramen a pokrčte kolena tak, abyste vytvořili úhel 45 stupňů. Držte 30 vteřin a poté se narovnejte. Cvičte 4 série po 10 opakováních.

„Žabí skoky“

Postavte se na šířku ramen a udělejte dřep, aniž byste odlepili paty od země. Položte dlaně na podlahu a držte rovná záda a hýždě co nejníže k podlaze. Poté vyskočte a otočte se o 45 stupňů. Nemusíte skákat příliš vysoko. Proveďte 8 skoků v jednom směru, abyste se otočili podél své osy a poté dalších 8 na opačnou stranu. Po krátkém odpočinku opakujte s dalšími 3 sériemi.

Stlačení polštáře

Posaďte se na židli (bez koleček), vložte si polštář mezi kolena a s nádechem jej co nejvíce stlačte, jako kdybyste se snažili vytlačit náplň uvnitř. Držte 1 minutu a snažte se rovnoměrně dýchat. Poté 3 – 4krát opakujte.

Zvedání nohy na boku

Lehněte si na jednu stranu a opřete se o předloktí tak, aby hlava byla v přímé linii s páteří. Posuňte vrchní nohu dozadu a spodní se snažte zdvihnout co nejvýše. Držte pozici několik sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 4 série po 10 opakováních na každou nohu.

Co říkáte na dnešní cviky? Už jste si některý z nich vyzkoušeli? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte sdílet článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com