Pomůže v případě největší nouze. Prozíravá maminka vymyslela trik, jak zachránit život všem účastníkům dopravní nehody. Měl by ho znát každý rodič

Na cestu autem s malým dítětem je potřeba se pořádně připravit. Každý rodič ví, že batole musí ve své autosedačce sedět pohodlně a bezpečně a hračky a jídlo by měly být na snadno dostupném místě. Bohužel ne každý rodič počítá s tím, že za jízdy může dojít k nehodě. Podívejte se, jak může dětská sedačka pomoci záchranářům při nehodě.

Trik chytré maminky

Pokud dojde k dopravní nehodě, při které utrpíte vy nebo váš partner zranění, může se stát, že se záchranáři nebudou moci dozvědět nejdůležitější osobní údaje o vás, partnerovi i dětech. Chytrá maminka tedy vymyslela jednoduchý trik, který by měl znát každý rodič. Pomůže v případě největší nouze.

Jak poskytnout informace záchranné službě?

Před pár lety měla Kaitlyn autonehodu. Navzdory tomu, že byla při vědomí, nedokázala logicky odpovědět na většinu otázek záchranářů a její miminko ještě neumělo mluvit. Žena se snažila poskytnout všechny důležité informace, včetně data narození a krevní skupiny, ale šok z nehody ji vzal schopnost mluvit. Naštěstí měla Kaitlyn většinu informací v telefonu. Ukázala lékařům, kde mají hledat nejdůležitější údaje.

Nejhorší scénář

Po odchodu z nemocnice si uvědomila, že mohla po nehodě zůstat v bezvědomí. Pak by se záchranáři nedozvěděli o její nemoci, lécích ani krevní skupině dítěte. Řekla si, že už nikdy nedovolí, aby se podobná situace opakovala.

Stačí jen 2 minuty

Kaitlyn vzala kus papíru a napsala na něj jméno své dcery, krevní skupinu, datum narození a osobu, které zavolat v případě nehody. Informace byly doplněny i o její údaje a jejího manžela, který také často cestuje s dcerou sám. Vizitku zabalila do průhledné fólie, aby ji nepoškodily vnější vlivy a připevnila k dětské sedačce. Na výrobu kartičky, která lékařům pomůže zachránit vaše miminko i vás, stačí jen 2 minuty. Žena svůj trik sdílela na sociálních sítích a rodiče i záchranáři její nápad rychle pochválili.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Metro.co.uk