Čištění dlaždic nebylo nikdy jednodušší. Influencerka přišla na způsob, jak získat zpět jejich čistotu a lesk

Čištění dlaždic v kuchyni nebo koupelně může být skutečnou noční můrou. Spáry, které vykazují jakékoli znečištění, způsobují spoustu problémů. Dlaždice jsou velmi náchylné na jakékoli nečistoty. Usazuje se na nich prach, mastnota, pyl a vlhkost. Veškerá kontaminace je samozřejmě nejvíce vidět na spárách. Jak se s tím vypořádat? Jeden z uživatelů sociální sítě TikTok našel jednoduché řešení.

Jak vyčistit dlaždice odmašťovačem?

Odmašťovač dělá zázraky. Spáry změní svou barvu z šedé na bílou. Je to úžasné. K čištění odolných nečistot navíc můžete použít starý běžný zubní kartáček. Zjistíte, že tento jednoduchý trik nevyžaduje ani dlouhé drhnutí.

Jak čistit spáry domácími metodami?

Ocet navrací nádobí lesk a navíc brání usazování vodního kamene. Snižuje také pravděpodobnost vzniku plísní. Nelze jej však používat příliš často, protože je zodpovědný za poškození dlaždic. Nalijte na dlaždice trochu octa a drhněte. Ihned byste měli vidět požadovaný výsledek.

Šedé mýdlo a jedlá soda

Nejprve nastrouhejte šedé mýdlo a rozpusťte ho ve vroucí vodě. Poté do roztoku přidejte 100 g jedlé sody. Můžete také aplikovat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Pak budou kuchyně a koupelna velmi příjemně vonět.

@livecomposed Effortless grout cleaning! #cleantok #cleaningtiktok #cleaning #cleaninghacks #cleaningproducts #groutcleaning #hhambassador ♬ abcdefu – GAYLE

Roztok na mytí nádobí a solný roztok

Obě ingredience stačí smíchat v poměru 1:1. Takto vytvořená směs si velmi dobře poradí se zaschlou vrstvou nečistot na spárách dlaždic.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bestlifeonline.com