Zakrývání záchodového prkénka toaletním papírem je velká chyba. Způsobí více škody než užitku, varují odbodníci

Většina z nás si použití veřejné toalety nespojuje s ničím příjemným. Bohužel její návštěva je někdy nevyhnutelná. Pokud jste někdy v životě z tohoto důvodu zakrývali záchodové prkénko toaletním papírem, měli byste vědět důležitou věc. Je to obrovská chyba.

Použití toaletního papíru na záchodové prkénko

Není pochyb o tom, že při používání veřejné toalety chceme, aby byla co nejvíce čistá v rámci možností. Povědomí o tom, že ji použil nespočet cizích lidí před námi, není nic sympatického. Někteří lidé proto hledají útěchu v použití toaletního papíru na zakrytí záchodového prkénka.

Více škody než užitku

Mnoho lidí si myslí, že toaletní papír bude fungovat jako bariéra mezi naším tělem a choroboplodnými zárodky. Bohužel je to mýtus. To může způsobit více škody než užitku. Zajímavé je, že záchodové mísy byly konstruovány tak, aby na nich neulpívaly bakterie. Co se ale stane, když na ně naklademe toaletní papír? Bakterie ulpívají na světlém a nadýchaném papíru.

Ideální prostředí pro život bakterií

Papír skvěle pohlcuje vlhkost a poskytuje ideální prostředí pro množení bakterií. To znamená, že na záchodové prkénko položíte papír kontaminovaný bakteriemi ještě více než samotné záchodové prkénko.

Navíc kdykoli dojde ke spláchnutí, malé částečky bakterií „vyletí“ do vzduchu a přilepí se na kabinu, kliky dveří, stěny, podlahu nebo právě toaletní papír. Nebezpečná nejsou samotná záchodová prkénka, ale jakékoli jiné povrchy, kterých se nejčastěji dotýkáme. Nechcete-li se tedy dotýkat záchodového prkénka, noste si s sebou své vlastní papírové kapesníčky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thesun.co.uk, Womenshealth.com