Poznat příznaky zánětu slepého střeva je důležité. Slouží jako prevence před prasknutím

Zánět slepého střeva se vyznačuje silnou bolestí v pravé dolní části břicha. Ovšem bolest může být často důsledkem zcela jiného zdravotního stavu, proto nemůže být jediným ukazatelem zánětu slepého střeva. To ale způsobuje i jiné příznaky, díky kterým jej můžeme bezpečně rozpoznat.

Anorexie

Blíží se čas snídaně, oběda nebo večeře a vy stále necítíte hlad. Tento příznak pociťuje 74 – 78% pacientů se zánětem slepého střeva.

Necítíte se dobře

Je vám špatně a vy nevíte proč. Nemluvíme pouze o nevolnosti, ale o celkovém tělesném stavu. 

Horečka

Horečkou se naše tělo vždy snaží naznačit, že je něco v nepořádku. Pokud je doprovázena silnou bolestí břicha, zvracením nebo průjmem, měli byste navštívit svého lékaře. V tuto chvíli to znamená, že je zánět slepého střeva už v pokročilejším stádiu a může vést k prasknutí. 

Zvracení

Pokud začnete zvracet, aniž byste snědli něco špatného, může se jednat o apendicitidu. Může to samozřejmě znamenat i něco jiného, ale pokud zvracení přijde i s jinými charakteristickými příznaky, navštivte svého lékaře co nejdříve.

Zácpa nebo průjem

Jakýkoli zánět zažívacího traktu narušuje trávení, což může vést k poruchám vyprazdňování, tedy k zácpě nebo průjmu. V takových případech se u pacienta zvyšuje plynatost.

Obrázky: Freepik