Poznejte, když někdo nemluví pravdu. Pět znaků, které spolehlivě prozradí lháře

Poctivost velmi usnadňuje život. Ale bohužel upřímnost není vždy to, co můžete od lidí očekávat. A přestože lhaní není okamžitě indikátorem toho, že je někdo špatný, jelikož lidé mohou lhát z mnoha různých důvodů, někdy prostě potřebujete vědět, že vám někdo neříká pravdu. Podle těchto 5 znaků to spolehlivě poznáte a lhářům už nikdy nenaletíte. Zároveň by tento výčet ale neměl sloužit jako návod pro ty, kdo se chystají naučit mistrně lhát. Stále platí, že lež má krátké nohy a daleko neuteče.

Nervozita

Pokud se někdo vrtí, když vám vypráví příběh, nebo chrlí spoustu důvodů, proč někde nebyl, pravděpodobně před vámi něco tají. Jen málo lidí umí lhát bez toho, aniž by pohnuli brvou. Většina lidí bude vykazovat alespoň mírné známky nervozity.

Příliš mnoho detailů

Pokud vám někdo vypráví příběh a zdá se, že má v hlavách napsaný celý scénář, jak to celé bylo, pravděpodobně lže. Je to proto, že příběhy lhářů jsou často až příliš podrobné, aby to byla pravda. Zamyslete se třeba nad tím, co jste dělali minulý víkend. Pravděpodobně si to všechno nepamatujete, protože tak fungují vzpomínky většiny lidí.

Vyhýbají se vašemu pohledu

Oči mohou prozradit velmi mnoho, dokonce i při běžné konverzaci. Proto lidé, kteří lžou, často odvracejí zrak, když se s nimi rozhovoru snažíte setkat pohledem.

Změna tématu

Většině lidí je nepříjemné lhát, a tak se nechtějí držet tématu. Pokud se nebudete chtít posunout někam dál, budou stále více tlačit na to, abyste hovořili o něčem jiném.

Obrana

Lidé, kteří lžou, velmi rychle a agresivně přecházejí do obrany, pokud zpochybníte cokoliv z toho, co vám říkají. Mají pocit, že se je snažíte nachytat a budou se vám v tom snažit zabránit. Pokud tedy někdo reaguje podrážděně na vaše dotazy a pochybnosti, pravděpodobně neříká celou pravdu. Pár dobře mířených otázek je rychle prozradí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bustle.com