Servírka poznala, že s posledními hosty není něco v pořádku. Rozhodla se jednat a zjistila hrůznou pravdu

Jsou chvíle, kdy se ocitneme ve správný čas na správném místě. Pro Flaviane Carvalho byla tentokrát perfektním místem její práce. Ten den ani neměla naplánovanou směnu, zaskakovala pouze za nemocného kolegu. A jak se nakonec ukázalo, ještě že se tak stalo.

Podivné chování posledních hostů

Když se blížil konec směny, v její sekci seděla čtyřčlenná rodina. Okamžitě si všimla, že je v jejich chování něco špatně. Flavianiny oči se upínaly na 11letého chlapce, který seděl skleslý u stolu. Zrak měl sklopený a jeho rodina mu nedovolila nic sníst ani vypít. Žena se zeptala, zdali je s jejich jídlem vše v pořádku. Dostalo se jí odpovědi, že chlapec bude jíst až doma. V hlavě jí zněly varovné zvony. Při té příležitosti se na chlapce podívala blíže a zjistila, že mu z mikiny a čepice vykukují modřiny, řezné rány a hluboké škrábance. Věděla, že musí rychle jednat.

Domácí týrání

Za zády rodičů sepsala ceduli, na níž stálo: “Jsi v pořádku? Potřebuješ pomoc?” Chlapec jen lehce přikývl, což bylo vše, co potřebovala vědět. “Nikdy nezapomenu na ten pocit, který jsem měla, když jsem toho nebohého chlapce zahlédla. Věděla jsem, že něco není v pořádku. Měl strach a já popravdě také,” napsala na sociální sítě Flaviane. Okamžitě řekla svému šéfovi, co se děje, ten zavolal 911. Když dorazila policie, řekli Flaviane, že toho dne pravděpodobně zachránila jeden lidský život. “Pokud by nezasáhla, mohlo by se později jednat o vraždu,” sdělil policejní prezident Orlando Roland. Ukázalo se, že chlapec byl týrán ze strany nevlastního otce. Byl od hlavy až k patám pokrytý podlitinami a měl asi 10 kg podváhu, protože byl často trestán hladověním. Rodiče byli zatčeni a obviněni.

Vznik neziskové organizace Flaviane Carvalho

O několik týdnů později, přesně na Flavianiny narozeniny, ji kontaktovaly úřady, aby ji sdělily tu nejúžasnější zprávu ze všech. Chlapec, jehož život zachránila, žije svůj nový život v dětském domově, kde je o něj pečováno s láskou a laskavostí. Jakmile se Flavianin příběh dostal do povědomí veřejnosti, okamžitě byla na její jméno vyhlášena sbírka, kde se vybralo neuvěřitelných 45 000 dolarů. Místo, aby je použila na zaslouženou dovolenou, rozhodla se pokračovat v pomoci dětem. Rozjela neziskovou organizaci Flaviane Carvalho, jejímž cílem je vzdělávat veřejnost o známkách zneužívání a týrání, aby každý mohl včas zasáhnout a zachránit nejeden lidský život.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com