Poznejte skutečnou povahu člověka na základě jeho zvyklostí. Osobnostní rysy podle každodenních návyků

Návyky, které každý den děláte, mají souvislost s tím, jaká osobnost se ve vás skrývá. Vaše osobnostní rysy se totiž projevují při každodenních činnostech. Stačí být dostatečně pozorní a zjistíte tak mnohé vlastnosti. Pokud si je osvojíte, můžete číst v lidech skoro tak dobře, jako byste jim četli myšlenky. 

Nošení kabelky

I to, jak nejraději nosíte kabelku o vás může ledacos vypovědět. Pravdivost následujícího tvrzení si můžete ověřit podle sebe sama. Jak nosíte svou kabelku?

  • Zavěsíte ji na loket s ohnutou rukou? V takovém případě jste sebevědomí a dbáte pečlivě na svůj vzhled. Je pro vás důležité vypadat dobře za jakýchkoli okolností
  • Držíte kabelku pod rameny? Jste uvolněná osobnost, kterou příliš nezajímá, co si o ní lidé říkají. A o svůj vzhled příliš nedbáte
  • Zavěsíte si kabelku nejraději na rameno? Pak nic neskrýváte. Tento způsob nošení upřednostňují praktičtí lidé
  • Držíte kabelku dole za rukojeť? To může naznačovat nejistotu, protože to není nejpraktičtější způsob nošení tašky

Experti ale dodávají, že to nemusí odpovídat stoprocentně. Někdy prostě ženy nosí svou kabelku podle stylu, pro jaký je kabelka vyrobena.

Toaletní papír

Pokud máte doma na toaletě držák na toaletní papír, pravděpodobně upřednostňujete určitý způsob jeho uchovávání. Pokud je jeho konec směrem u zdi, pak patříte mezi submisivnější (poddajnější, poslušnější) povahy. Jestliže máte rádi naopak odtrhávání papíru z „přední“ části, pak jste dominantnější osobou. Vyplývá to ze studie, která byla provedena na 2 000 lidech.

Selfie

Selfie je ještě dnes populární metodou, jak si pořizovat fotky, na kterých jste vy sami. A také způsob, jakým je děláte o vás dost vypovídá. Nepřátelští a odtažití lidé si pořizují selfie zezdola. Naopak lidé uvědomělí pořizují své fotografie i se soukromým prostorem. Jednotlivci, kteří jsou otevření novým zkušenostem, na selfie ukazují pozitivní emoce. Úzkostliví lidé se uchylují k tzv. „duck face“, tedy kachnímu obličeji.

Chůze

Lidé, kteří chodí více shrbení, bývají smutní. Pokud se chcete cítit lépe, můžete změnit svou chůzi a narovnat se. Mělo by to vylepšit i vaši náladu. Zranitelní lidé mají hlavu skloněnou. Hlava nakloněná na stranu znamená citlivou a slabou osobnost.

Podání ruky

O vaší osobnosti svědčí také to, jak podáváte ruce. O tomto aspektu bychom mohli napsat samostatný článek, protože existuje spousta způsobů podání ruky a také síly sevření ruky toho druhého. Omezíme se proto na odhalení extrovertní a introvertní povahy. Extroverti podávají ruce ochotně a jejich stisk je pevný. Jsou otevřenější novým zážitkům. Plaší a neurotičtí lidé podávají ruku méně ochotně a jejich stisk je mnohem slabší.

Používání telefonu

Hovořit zde budeme zejména o čase, který strávíte na svém telefonu. To totiž může odhalit vaši emoční stabilitu. Souhlasíte s těmito dvěma tvrzeními?

  • Jsem nervózní, když nemám signál mobilního telefonu nebo mám slabou baterii
  • Trávím na svém telefonu více času, než bych měl

Pak patříte mezi osoby, které jsou závislé na svém telefonu a tráví na něm spoustu času. Takové osoby mají sklony být nervózní z jakékoli situace.

Dochvilnost

To se může hodit personalistům, kteří nabírají nové zaměstnance. Výzkum ukázal, že lidé, kteří chodí pozdě do práce (nebo naopak odcházejí z práce dříve), mají nižší motivaci. Naopak ti, kteří chodí vždycky včas, jsou dobře motivovaní. Je však důležité přimět lidi, aby odcházeli, když skončila pracovní doba, protože zpoždění může způsobit, že se budou cítit vyčerpaní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Rd.com