Poznejte vzdálené kouty světa i v pokročilém věku. Tyto země poskytují nejlepší možnosti, kde strávit důchod

Celý život jste tvrdě pracovali a nyní je váš čas, kdy zpomalit tempo a užívat si následující dny plnými doušky. Mnoho párů v důchodu se rozhodne přestěhovat do jiné země, kde se nechají unášet klidem a začnou využívat možnosti, které daná země nabízí, aby si užili svůj důchod se vším všudy. Ať už se jedná o pláže, města, hory nebo od každého trochu, v následujícím seznamu, který byl zvolen jako 5 nejlepších zemí pro odchod do důchodu pro rok 2018, si sami můžete vybrat, jaké místo by vám vyhovovalo nejvíce.

Kostarika

Kostarika zaujímá místo na první příčce z mnoha důvodů, od krásných, čistých pláží až po dostupnou zdravotní péči. Je to klidná země bez národní armády, soustřeďující se na pohostinnost vybudovanou přímo uprostřed živé kultury. Desítky tisíc přistěhovalců se zde cítí jako doma a spousta lidí zde mluví anglicky, takže nově příchozí by neměli mít problém se dobře domluvit, zatímco se mohou učit španělsky. Důchodci musí pouze prokázat společný příjem v přepočtu alespoň 22 000 korun ze zdrojů, které nespadají do zaměstnání – sociální zabezpečení, starobní nebo invalidní důchod. Bydlení je levné, pronájem se dvěma ložnicemi vás přijde v přepočtu zhruba na 11 000 korun měsíčně a jídlo na týden asi na 550 korun.

Mexiko


Mexiko je velmi atraktivní volbou pro důchod. S velkým množstvím příležitostí k životu na pláži jsou zde také dobře známé přistěhovalecké komunity po celé zemi, například takové koloniální město San Miquel de Allende. Mexiko nabízí překrásnou směs starodávného kouzla a moderny. Dům s jednou zařízenou ložnicí stojí v přepočtu zhruba 14 300 korun na měsíc a příjemně strávená noc, která zahrnuje večeři, večerní představení a taxi domů, by vás mohla přijít na pouhých 440 korun na osobu. Pokud je vám více jak 60 let a jste zákonným občanem Mexika, zdravotní péči máte zdarma. Většina důchodců si zpočátku vyřídí dočasné vízum, které trvá 4 roky a podmínkou je příjem, získaný někde jinde než v Mexiku, o něco více než 33 000 korun pro jednotlivce.

Panama

Panama se svým dynamickým a vzrušujícím hlavním městem, svěžími horskými městy, úrodnou vulkanickou půdou a širokými nedotčenými plážemi nabízí pro každého něco. Pár v důchodu může v Panamě pohodlně žít za asi 33 000 korun měsíčně. Zdravotní péče je na špičce světové úrovně a pokud dosahujete 22 000 korun důchodu, Panama vám nabízí zákonné trvalé bydliště.

Ekvádor

Ekvádor je malou zemí, která se rozšiřuje především z hlediska popularity přistěhovalců. Navzdory své malé rozloze Ekvádor nabízí vše, co člověk hledá – rušné metropole, klidná pobřeží a horské vesnice. V Ekvádoru mohou čtyři rodiny pohodlně žít za částku 33 000 korun měsíčně. Pro seniory je obzvláště skvělým místem, protože má všechny výhody pro lidi starší 65 let. Slevy na létání z Ekvádoru, až 50% slevy na veřejnou dopravu a vstupenky na filmy i sportovní akce. Přestože existuje několik druhů víz pro důchodce, obecnou podmínkou jsou prokazatelné příjmy ve výši 17 600 korun za měsíc s dalšími 2 200 korunami za každou závislou osobu.

Malajsie

Pro aktivní důchodce je Malajsie na prvním místě, kde strávit penzi. K dispozici je exotická a chutná kuchyně podávaná přímo v pouličních stáncích, přes 870 bílých písečných ostrovů k prozkoumání a přístup ke všem vašim zálibám, od moderny až po historii. Je zde levná zdravotní péče, ovšem finanční nároky na vízum důchodců v Malajsii jsou o něco vyšší než u ostatních zemí na našem seznamu. Svobodní lidé musí mít bankovní zůstatek nejméně 726 000 korun a manželský pár minimálně 1 100 000 korun. Požadavky na našetřené peníze mohou být vynechány, pokud prokážete měsíční příjem minimálně 50 600 korun pro jednotlivce nebo 72 600 pro páry.

zdroj: www.immigrationdo.com