Pozor na alobal aneb Proč bychom neměli zakrývat zbytky jídla hliníkovou fólií

Aluminiová fólie, alobal, je nezbytností v každé domácnosti, především v kuchyni. Využití má různá, nejčastěji s ní však zakrýváme zbytky jídla, které nedojíme od oběda nebo večeře. Málokdo ale ví, že tento postup není vůbec dobrý.

Skladování zbytků od jídla

Jsme-li plní a už do sebe prostě nejsme schopni nasoukat zbytky jídla na talíři, situaci řešíme zakrytím horní části talíře alobalem a uložením do lednice. Máme myšlenku, že takto jídlo vydrží ještě alespoň 2 – 5 dní a my máme čisté svědomí, že neplýtváme jídlem a nevytváříme další odpad. Což je sice ušlechtilé k přírodě, ale ne k našemu zdraví.

Podporujete růst bakterií

Vzduch je nezbytný pro ostatní věci stejně jako pro nás pro lidi. Věřte nebo ne, i bakterie ho potřebují, aby se mohly množit a zůstat naživu. A alobal takový růst jen podporuje. Proč? Není vzduchotěsný. Některé bakterie se dokáží rozmnožit už za pár hodin. Pokud tedy zakrýváte plastovou krabičku nebo talíř alobalem, uchováváte s jídlem i bakterie, které si budou pod hliníkovou střechou nadále šťastně žít a množit se. Raději volte krabičky se vzduchotěsnými uzávěry.

Obrázky: Pixabay