I tlusté střevo si musíme hýčkat. Vyčistěte jej přirozenou cestou

Střevní problémy jsou jednou z nejčastějších zdravotních neduh, které nás mohou potkat. Hlavní roli při takových potížích často hraje tlusté střevo, které odvádí toxiny a škodlivé látky z našeho těla ven. Proto bychom se o něj měli dostatečně starat a občas mu trochu pomoci s jeho prací. Při správné detoxikaci zmizí škodlivé látky z našeho organismu mnohem rychleji.

Domácí metoda pro odstranění toxinů z těla

Tato procedura se doporučuje tehdy, když víte, že nikam nemusíte a budete mít možnost trávit čas doma. Budete totiž často navštěvovat toaletu.

Připravte si ½ hrnku vody, ½ čajové lžičky mořské soli, 1 lžičku zázvorového prášku, 2 lžičky citrónové šťávy a ½ hrnku jablečného džusu. Nalijte vodu do sklenice, přidejte sůl a důkladně promíchejte. Po rozpuštění vložte další přísady a opět smíchejte. Toto množství je vhodné pro přípravu jedné denní dávky. Pijte každý den po dobu jednoho týdne. Během detoxikace myslete také na pitný režim. Za den byste měli vypít minimálně 8 sklenic čisté vody. Své tělo pečlivě pročistíte, zlepšíte své zdraví a zároveň shodíte pár nadbytečných kil navíc.

Výhody jednotlivých ingrediencí

Mořská sůl, zázvor, jablka a citrón jsou skvělými složkami plnými vitamínů a dalších prospěšných látek posilující náš imunitní systém. Zázvor zvyšuje funkci střev, pomáhá detoxikovat a snižuje nadýmání. Citrón je plný antioxidantů s vysokým obsahem vitamínu C.

Na co si dát pozor

Tuto metodu v žádném případě nepodstupujte, máte-li cukrovku, alergie, nebo pokud jste těhotná.

Obrázky: Pixabay