Pozor na dočasné tetování hennou, může způsobit vážné zdravotní komplikace, příkladem je příběh malé Britky

Bez ohledu na to, jak silně se rodiče snaží udržet své děti daleko od nebezpečí, někdy nemohou udělat nic, aby ulevili jejich utrpení. Navíc, jak moc je to musí bolet, když neúmyslně způsobí svým dětem bolest oni sami, ať už omylem nebo kvůli nedostatku informací. O tom by mohli vyprávět maminka s tatínkem 7leté dívky jménem Madison z Velké Británie, jenž si ponese známky špatného rozhodnutí svého otce do konce života.

Všechno začalo, když matka, 43letá Sylvia, dostala zánět močového měchýře během dovolené v Egyptě a byla poslána do nemocnice. Za to, že se její děti celé dva dny během hospitalizace chovaly vzorně, rozhodl se tatínek, že je odmění dle jejich vlastních přání. Madison toužila po tetování hennou, protože se jí obrázky po těle ostatních turistů velmi líbily.

Se svolením svého otce si tedy v hotelu, kde byla rodina ubytována, nechala potetovat celou paži. Sedmiletá Madison si ovšem tetování nechala, i když jí po návratu z dovolené začínalo svědit. Netrvalo dlouho a situace se začala zhoršovat! Tetování se změnilo v řadu malých puchýřků. Madison musela být odvezena do nemocnice, kde byla okamžitě přijata na specializované oddělení popálenin. Od té doby její paži hyzdí několik jizev, které jí nejspíše zůstanou až do konce života.

„Vůbec jsme netušili, že se může jednat o takové nebezpečí a myslíme si, že by před tím měli v brožurách varovat. Myslím, že je to částečně i má chyba, protože jsem o tom nevěděl, ale také chyba salónu, protože používají nebezpečné chemikálie. Myslíme si, že by měly být obeznámeny také cestovní kanceláře, aby mohly varovat své klienty. Chceme, aby se tato zpráva dostala mezi co nejvíce lidí,“ vyjádřil se otec. Nebohá Madison bude muset nosit tlakovou bandáž po dobu nejméně půl roku, aby se co nejvíce zamezilo poškození.

Co říkáte na dnešní příběh? Varujte své přátele i rodinu, aby se i jejich dovolená nezměnila v horor.

Zdroj: faithpanda.com