Pravidla, která nesmí žádná žena v královské rodině porušit

Členové královské rodiny to nemají vždy jednoduché. Jsou neustále na očích veřejnosti a zájem o ně je ještě intenzivnější během zvláštních příležitostí. Královské dámské oblečení, vlasy i make-up musí vždy vypadat bezchybně a dokonale nehledě na to, co se děje.

Žádný lesk na rty

Nikdy neuvidíte ženu královské rodiny, jak nosí zářivě barevné rtěnky. Jednoduše nosit červené nebo výrazné odstíny je zakázané. Používání jakékoliv jiné barvy než je růžová nebo tělová je považováno za nevhodné. Jediným bonusem se může zdát, že nehrozí, aby byly přichyceny s rtěnkou na zubech.

Žádné silné kontury

Kim Kardashian je královnou Instagramu a také velikou fanynkou silných kontur. Naopak tomu, budoucí královna Švédska, korunní princezna Victoria, nemá dovoleno jakkoliv zdůrazňovat své lícní kosti. Královské dámy by se vždy měly držet přirozeného líčení. Jediné co mohou, je přidat trochu červené na jejich tváře, budou-li chtít osvěžit svůj obličej.

Žádné silné líčení na oči

Na královských dámách nikdy neuvidíte umělé řasy, žádné protažené oční linky nebo kouřové stíny. Královský make-up na oči vždy tvoří pouze trocha očních stínů a řasenka. Těžký silný make-up je považován za známku nevkusu.

Dlouhotrvající líčení

Královny, princezny a jiné ženy s královským titulem se obvykle účastní různých událostí nebo aktivit, které se nemusí odehrávat pouze uvnitř. Někdy tyto akce trvají celé dlouhé hodiny, ovšem to není důvod, aby královský make-up měl nějaký nedostatek. Ať se děje cokoli, ať je horko, déšť nebo vítr, make-up musí zůstat vždy bezchybný. Klíčem k úspěchu je kvalitní pudr nebo sprej na udržení make-upu.

Žádné úpravy na veřejnosti

Podle kosmetické etikety je nevhodné upravovat nebo jakkoliv nanášet make-up na veřejnosti, i když se jedná pouze o rtěnku nebo jednoduchý kompaktní pudr. Pro královské ženy to platí dvojnásob. I kdyby takové pravidlo neexistovalo, pro ženy s titulem ano. Zdá se tak, že korekce make-upu na veřejnosti není elegantní.

Žádný lesklý lak na nehty

Královské dámy dávají přednost krátkým nehtům, pokrytým pouze bezbarvým lakem. Například královna Alžběta si velice oblíbila odstín pastelově růžové od značky Essie. Pravidlem číslo jedna je jednoduchá a čistá manikúra.

Pravidelná úprava vlasů

Kate Middleton si fouká vlasy několikrát týdně, možná i každý den. Úprava vlasů napomáhá k tomu, aby zůstaly stále hebké, lesklé a na svém místě. Také pravidelné barvení je důležité, aby se nevyskytly nežádoucí šediny. Vévodkyně z Cambridge si nechává své vlasy pravidelně stříhat jednou za pár měsíců. Tím vlasy vypadají vždy svěže a zdravě.

Nošení klobouků při zvláštních příležitostech

Dle královské etikety jsou klobouky vyžadovány pro každou formální událost včetně svateb nebo vánočních svátků. Koruny mohou být nošeny pouze královnami. Diadémy jsou vhodné pouze jsou-li součástí oděvu. Nejčastěji je ženy nosí ve svatební den.

zdroj: brightside.me