Pozoruhodný příběh nejvyšší žijící ženy na světě. V pouhých 6 letech měřila 180 cm, což způsobovalo fyzické i sociální problémy

Rumeysa Gelgi, narozená 1. ledna 1997 v Turecku, je osoba jedinečná především díky svému vzhledu. Již při narození měřila 59 cm. Rumeysa je v současné době nejvyšší žijící ženou na světě.

Nejvyšší žijící žena na světě

Teprve 25letá obyvatelka Turecka je jedinečná svou působivou výškou. Měří přesně 215,16 cm, což je důsledek vzácného genetického onemocnění zvaného Weaverův syndrom. Toto onemocnění způsobuje hypertrofii kostí, což pro Rumeysu v dětství znamenalo vážné fyzické potíže.

Když jí bylo pouhých 6 let, měřila už 180 cm a kvůli problémům s koordinací a rovnováhou nemohla chodit. Teprve po rozsáhlé operaci ve věku 17 let byla schopna sedět déle než 20 minut. V současné době může Rumeysa sedět 2 hodiny v kuse, ale ne déle.

Hvězda Guinnessovy knihy rekordů

Rumeysa je hvězdou Guinnessovy knihy rekordů a drží se na předních příčkách v několika velikostních kategoriích, včetně nejdelších prstů žijící osoby, nejdelších zad a nejdelších rukou živé ženy. Když byla mladší, její fyzické problémy jí působily úzkosti, dokud její rodina nezměnila perspektivu. Nyní Rumeysa pracuje na zvýšení povědomí o své nemoci tím, že sdílí svůj příběh s ostatními.

„Měla jsem to štěstí, že jsem měla v rodině velkou podporu, když jsem byla opravdu malá, moji rodiče mě naučili přístup, který mi pomáhá vidět se jako jedinečný člověk. Proto jsem se nikdy neoznačovala za nemocnou. Opravdu to hodně pomohlo,“ říká Rumeysa.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: mammastobene.com