Praktické tipy, díky kterým zvládnou jarní úklid i ti nejlínější

Jaro je obdobím obnovy – příroda se vzpamatovává z chladného počasí, ptáci se vracejí z teplých krajin a nám nastává čas úklidu a organizace naší domácnosti. Ovšem to pro nás není až tak radostná zpráva, nejsme-li blázni do úklidu. Proto přicházíme se seznamem věcí, jak jarní úklid zpříjemnit i těm nejlínějším z nás.

Pokoj po pokoji

Toto pravidlo nemusí platit pouze pro jarní období, ale i celoročně. Dokonale uklizené domácnosti se nejlépe přiblížíte, budete-li uklízet pokoj po pokoji. Nikdo netvrdí, že během víkendu musíte vyčistit celý dům, vytvořte si plán a důkladně vygruntujte jen jednu místnost, pak další a další, dokud nebudete mít hotovou celou domácnost.

Darujte a prodávejte

Součástí jarního úklidu je vyhazování věcí, které nepotřebujete. Ale proč z toho něco nevytěžit? Vytvořte si dvě hromady – věci na prodej a věci na darování. Něco málo vyděláte a zároveň někomu jinému uděláte radost.

Zapojte celou rodinu

Kdo říká, že veškerý úklid musí viset pouze na vašich bedrech? Zapojte celou rodinu. Děti si vytřídí své hračky, partner zase dílnu nebo garáž. I když to nemusí být lehké, zkuste z jarního úklidu vytvořit rodinnou zábavu.

Nezapomínejte i na okolí domu

Jarní úklid si žádá nejen vaše domácnost, ale i zahrada. Vyčistěte gril, terasu i kůlnu. Pamatujte na to, že jarní úklid představuje i čištění věcí a míst, na které máme tendenci během roku zapomínat nebo nevyžadují tak častou pozornost. Venkovní práce mohou souviset s předchozím bodem, kdy do procesu můžete zapojit celou rodinu.

Obrázky: Pixabay