Po 14 letech používání vložek nastal zvrat s fatálními následky. Pravidelná menstruace se změnila v boj o holý život

Pro každou ženu je týden menstruace výjimečným obdobím. Každá ji také prožívá trochu jinak. Některé ženy pociťují silné bolesti, jiné ani neví, že krvácejí. Jedny preferují tampóny, další vložky nebo menstruační kalhotky či kalíšek. Koho by ale napadlo, že používání běžné vložky může mít fatální následky?

Britka šokovala svět svým příběhem

V médiích koluje spousta hororových příběhů o bakteriální infekci zvané nekrotizující fasciitida. Vede k šupinatění kůže, vypadávání vlasů, amputaci končetin a v nejhorších případech i ke smrti. Ovšem příběh této obyvatelky Spojeného království šokoval nejvíce.

Nekrotizující fasciitida

Dívka na Twitteru zveřejnila příspěvek, který od svého sdílení získal spoustu lajků a v komentářích nasbíral podobné příběhy dívek z jiných koutů světa. Uvedla, že se z menstruační vložky nakazila nekrotizující fasciitidou, bakteriální infekcí, která vede k odumírání částí měkkých tkání.

“Dnes ráno jsem se probudila s vložkou přilepenou na hýždích. To způsobilo kožní vyrážku a o dva dny později jsem byla převezena do nemocnice s nekrotizující fasciitidou a septickým šokem,” napsala ke svému příspěvku.

Potřebovala naléhavou operaci

Dívka obvinila výrobce produktů pro intimní hygienu z používání chemikálií a vysvětlila, že v danou chvíli v tu chvíli nemohla ani normálně dýchat, její krvácení sílilo a tep se zvedl na 145 úderů za minutu.

Potřebovala naléhavou operaci, ale její životní funkce byly tak špatné, že lékaři varovali před možným smrtelným následkem. Pro začátek se rozhodli podat dívce krevní transfuzi a nasadit kapačku s léky zvyšujícími krevní tlak. Po deseti dnech intenzivní péče a pečlivého pozorování se přesto podrobila operaci a infikovaná tkáň byla odstraněna.

Vložky používala 14 let

„Potom jsem sedm dní ležela na běžném oddělení a podstoupila další operaci. Ránu mi zašili po prvním zásahu. Mnohokrát jsem slyšela, že si dívky stěžují, že mají vyrážky z vložek. Používala jsem je 14 let a vše bylo v pořádku, ale po této zkušenosti si je už nikdy nekoupím,” uvádí.

Škodlivé bakterie se velmi rychle množí a na pokožce spočívají bez větších zdravotních rizik, dokud se nevytvoří sebemenší prasklina nebo ranka. Pokud si všimnete vyrážky, otoku, puchýřů nebo zarudnutí, které nemizí nebo je provází vysoká horečka, průjem nebo silná bolest, lékaři doporučí, abyste okamžitě navštívila odborníka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Cosmopolitan.com