Zajímavá fakta o kočkách. Kdoví, možná vás přesvědčí, abyste je měli rádi

Kočky jsou chladné a vypočítavé, velmi sobecké, to jsou některá z přídavných jmen, která používáme k jejich popisu, zvláště pokud je nemáme rádi. Kočky byly v egyptské kultuře respektovány a často se ukazovalo, že jsou velmi vnímavé, pokud jde o učení příkazů a triků. Zde je několik zábavných faktů o kočkách, které vám otevřou mysl a možná vás i překvapí. Kdoví, možná je začnete mít i rádi.

Nejstarší kočka

Věděli jste, že nejstarší kočka existovala před 9 500 lety? To bylo zjištěno v roce 2004 francouzskými archeology, když našli hrob na Kypru.

Hodně spí

Kočky milují spánek a 70 % svého života doslova prospí, což znamená 13 až 16 hodin denně.

Na Aljašce měli kočičího starostu

Stubbs, oranžová mourovatá kočka, byla 20 let jedním ze starostů malého města na Aljašce. Vyhrála mnoho voleb jen proto, že byla milován místními obyvateli a turisty. Ne, neměla žádnou zákonodárnou moc.

Nejbohatší kočka na světě

Nejbohatší kočka na světě vlastnila jmění kolem 7 milionů liber. Její jméno podle Guinessovy knihy rekordů je Blackie. Stalo se tak proto, že její majitel, milionář, odmítl ve své závěti uznat svou rodinu.

Vynález kočičích dvířek

Kočičí dvířka vynalezl Isaac Newton, když pracoval na svých experimentech na univerzitě v Cambridge.

První kočka ve vesmíru

Bylo to 18. října 1963, kdy se Felicite, známá také jako Astrocat, stala první a jedinou kočkou, která se vydala do vesmíru.

Rychlost domácí kočky

Domácí kočka může běžet rychlostí 30 km/hod a může dokonce porazit Usaina Bolta v běhu na 200 metrů.

Nejstarší kočka na světě

Nejstarší kočce, která kdy žila, bylo 38 let a 3 dny. Jmenovala se Creme Puff a narodila se 3. srpna 1967. Žila až do 6. srpna 2005.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bestlifeonline.com