Jak se v posilovně nechovat jako podivín? Pomůžou jednoduchá pravidla

Pokud jste se někdy ocitli v posilovně, ať už jste profesionálové nebo laici, určitě jste poznali pár lidí, kteří nedodržovali správnou morálku tělocvičny. Říkáte si, že měli raději zůstat doma, nebo možná vy jste raději měli zůstat doma. Abyste se nezařadili mezi ně, přinášíme vám pár pravidel, která byste měli dodržovat. Vytvoříte tak příjemné prostředí pro sebe i pro ostatní.

Nenechávejte po sobě přístroje zpocené

Zatímco potit se během cvičení je správné, co není rozhodně správné je nepoužívat ručník. Vždy po sobě stroj utřete nebo používejte ručník během cvičení na stroji.

Neblokujte stroj, když ho nepoužíváte pro cvičení

Pokud jste v posilovně, jste tam proto, abyste si pořádně zacvičili. Neblokujte stroj pouze pro své selfie fotky, videa nebo vybavování se s jinými lidmi.

Telefonáty a příliš velká hlasitost

Ti nejvíce otravní lidé v tělocvičně jsou ti, kteří se dlouze a hlasitě vybavují po telefonech. Nebo ti, kteří si ke cvičení rádi pouští hlasitou hudbu, že ji mohou slyšet i ostatní, co nosí sluchátka.

Zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Cvičební stroje jsou i pro ostatní

Neblokujte jeden stroj více jak hodinu, obzvláště když vidíte, že na něj čekají i jiní lidé. Posilovna není otevřená pouze pro vás.

Nenechávejte ležet činky všude kolem

Jako učíme své děti, aby nenechávaly povalovat hračky všude kolem, platí to i v posilovně. Vždy vraťte činky tam, kam patří. Nechat je ležet na zemi může způsobit zranění jinému člověku.

Nevyvíjejte tlak na ostatní

Používání stroje na více jako hodinu je neslušné, ale to i postávání se skříženýma rukama u stroje, který je zrovna obsazen jinou osobou.

Pozdní příchody

Ať už se jedná o osobní trénink nebo skupinovou hodinu, vždy se snažte chodit včas. Pozdní příchody ruší jak instruktora, tak ostatní členy hodiny.

Skříňky nejsou vaše soukromá koupelna

Předvádět se úplně nahý před ostatními lidmi je pro druhé nepříjemné. Existují i tací, co se nestydí ve sprchách holit a mydlit celé hodiny. I přesto, že nepatříte mezi stydlivé lidi, mějte na paměti, že ostatní to mohou cítit jinak a vy jim tak vytvoříte opravdu nepříjemné prostředí.

zdroj: brightside.me