Poučka zkušeného cestovatele. Než začnete vybalovat kufry v hotelovém pokoji, postavte zavazadla do vany

Poté, co zavazadla protáhnete letištěm a hotelovými chodbami, můžete být v pokušení hodit je na postel v okamžiku, kdy dorazíte do cíle. Nemůžete se dočkat, až si zajdete na jídlo, poznáte místní okolí nebo sebou plácnete k bazénu. Ovšem je zde jeden krok, který byste měli udělat dříve, než začnete vybalovat a vstoupíte do režimu dovolené. Hned, jak vejdete do hotelového pokoje, postavte kufry do vany. Toto opatření by vás mohlo zachránit před potenciálním útokem štěnic.

Zavazadla uložte do koupelny

Štěnice mají tendenci se uhnízdit do nejútulnějších částí místnosti. Ty zahrnují matrace, pohovky, koberce a všechen další nábytek s čalouněním. Koupelny jsou však obvykle útoku ušetřeny, a proto jsou bezpečnými zónami pro vaše tašky a oblečení, které obsahují. V případě, že by byl váš hotelový pokoj zamořen, zavazadla budou pro tento hmyz novým útočištěm, kde najdou potřebné pohodlí.

Dokonce i police určené pro kufry mohou hostit štěnice v jejich dutých nohách. Místo toho, abyste své tašky nechávali v hlavní místnosti, pro jistotu je uložte do vany nebo na podlahu koupelny.

Nestyďte se pokoj prohledat

Nyní můžete prohledat hotelový pokoj a hledat chyby, aniž byste si dělali starosti o svůj šatník. Zkontrolujte všechna zákoutí a skuliny v místnosti, včetně švů matrací, spojů zásuvek a štěrbin rámu postele a čela. Hledejte jakékoli známky, které za sebou brouci zanechávají, jako je krev, trus a vajíčka, včetně malých černých broučků samotných. Jakmile máte pocit, že je vše v pořádku, můžete zavazadla vzít zpět do pokoje a začít vybalovat. Teď teprve začíná ten správný čas pro dovolenou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mentalfloss.com