Obětovala smích pro tvář bez vrásek. Už dlouhých 40 let se neusmála a lidé ji přezdívají Mona Lisa

Dokážete si představit, jak by byl život smutný beze smíchu? Tato žena se dobrovolně rozhodla, že se nebude usmívat. Ani trochu. Už je to dlouhých 40 let, kdy se smála naposledy. Proč by se vůbec někdo pro něco takového rozhodl? To všechno kvůli tváři bez vrásek. Jak vypadá dnes?

Smích prospívá lidskému zdraví

O tom, že smích prospívá našemu zdraví, není pochyb. Zlepšuje pohodu a může být i vyjádřením toho, že je nám s někým dobře. Po světě však chodí i lidé, kteří se smíchu dobrovolně vzdali, a to doslova. Tato žena se už 40 let záměrně neusmívá, aby její tvář zůstala bez vrásek. Pomohlo to?

Novodobá Mona Lisa

Žena se neusmála dokonce ani ve chvíli, kdy se jí narodila dcera. Všechno to začalo, když byla ještě teenager. Navštěvovala přísnou katolickou školu, kde úsměv nebyl vítán. „Jeptišky se nerady na děti usmívaly. Vždycky mi říkaly, abych se zdržela úsměvu, takže jsem se naučila nesmát,“ přiznala žena. Přátelé jí přezdívají Mona Lisa.

Brzy pochopila, co život beze smíchu přináší

„Když jsem se usmála, měla jsem tváře jako křeček, takže jsem vypadala divně. Hledala jsem inspiraci u starých hollywoodských ikon, jako je Marlene Dietrich, která se nikdy neusmívala,“ vysvětlila. Zpočátku však bylo těžké se nesmát. Postupem času ale dovedla přísný výraz tváře k dokonalosti. Věří, že je to nejlepší způsob, jak se vyhnout vráskám na obličeji.

„Ano, jsem ješitná a chci si zachovat mládí. Moje strategie je přirozenější než botox a účinnější než jakýkoli drahý pleťový krém nebo maska,“ dodala. S tím nelze nesouhlasit, ale otázkou zní, jestli stojí za to obětovat radost za krásnou tvář?

Úvodní obrázek: Leonardo da Vinci/Creative Commons/Public domain, Zdroj: The-sun.com