Přehnaná hygiena má své mínusy. Řešením jsou probiotické čisticí prostředky

Léta se mluví o tom, že přehnaná čistota vede ke snižování imunity. S příchodem koronavirové epidemie jsme na to velice rychle zapomněli a desinfekci si lijeme doslova v litrech na své ruce i na vše kolem sebe. Je to pochopitelné, ale rozhodně si škodíme do budoucna. Jde z toho nějak ven?

Imunita se buduje naším kontaktem s patogeny – s viry, s bakteriemi i s roztoči

Žít zcela sterilně znamená nechat náš imunitní systém nepřipravený na reálný život. Nikomu se nakonec v kolektivu a mezi lidmi nepodaří zcela vyhnout číhajícím patogenům. Ty jsou navíc všude – v přírodě i na potravinách. Náš imunitní systém potřebuje být na ně připraven a v normálním světě se na něj i připravuje. Už tím, že dítě projde porodními cestami matky, získá pro sebe první užitečné bakterie, které osídlí jeho organismus a postupně nastartují jeho vlastní imunitu. Obranyschopnost dítěte je navíc podporována při kojení z mateřského mléka. Postupně, kolem šesti měsíců, by už měla být nastartována vlastní imunita dítěte. Ta se ale dále buduje tím, že dítě přichází do styku s jinými lidmi, dětmi i třeba s domácími zvířaty. Čím sterilnější prostředí pro dítěte vytváříme, tím je pak méně odolné, jakmile přijde do kolektivu. Sníženou imunitu si pravděpodobně nese až do dospělosti. Nebo dokonce trvale.

Koronavirus nás nutí žít sterilně

S koronavirem jsme se však začali muset více bránit virům. Zamezit jeho šíření znamená omezit styk s druhými, neustále si mýt ruce i desinfikovat vše kolem. Je to nezbytně důležité, přesto však to může napáchat škody na naší imunitě. Zejména té dětské.

V časopisu Forbes byla publikována až neuvěřitelná čísla o spotřebě sanitizérů. Data srovnávají období dubna 2019 a dubna 2020. V souvislosti s první vlnou pandemie Covid-19 stoupla jejich spotřeba o 21 000 procent. Chemické látky hubí kolem nás nejen patogeny, ale rovněž užitečné bakterie. Škodliviny z této chemie se dostávají do vzduchu, do půdy i do vody. I v dnešní době by se s těmito desinfekčními prostředky mělo zacházet s rozmyslem a dobře vybírat, které budeme používat.

Důkazy o problémech s nadměrným používáním biocidů a antiseptik najdeme i přímo ve zdravotnictví. Přehnaná hygiena vedla ke vzniku superbakterií, s nimiž si neporadí ani antibiotika. A tak 10 až 12 % lidí má ve zdravotnických zařízeních komplikace během léčby, zejména pooperační, právě kvůli těmto bakteriím. Jeden z deseti pacientů infikovaných nozokomiální infekcí dokonce umírá.

I v domácnostech díky používání antiseptik, jak na bázi alkoholu, tak na detergentní bázi, vytváříme superodolné bakterie. Lze predikovat, že se nám to vymstí. Současně hubíme rovněž užitečné bakterie, které s námi žijí v symbióze a jsou pro nás potřebné. Moderní čisticí prostředky proto musí umět více než jen bezhlavě ničit bakterie a viry kolem nás.

Tradiční čisticí chemie je problém pro naše zdraví i pro životní prostředí

Moderní čistící prostředky prostředky by měly být funkční, a tedy s vysokou účinností dekontaminovat ošetřované povrchy. K tomu by ale musí být rovněž bezpečné pro lidi, zvířata i životní prostředí jako celek. To však žádný z běžných čisticích prostředků nesplňuje. Nabízí pouze iluzi ochrany a čistotu na krátkou dobu. Začněte používat výhradně ekologické čisticí prostředky. Novinkou jsou ty probiotické.

Začněte žít probioticky

Probiotika už jsou zaklínadlem ve stravování. A stejně tak probioticky bychom měli začít myslet, pokud jde o výběr čisticích prostředků. I takové dnes existují a je důležité, aby se dostaly do podvědomí lidí. Vyvíjí je značka Myvalin, za kterou stojí milovníci harmonického a zdravého životního prostředí. Firma uvedla na trh probiotický hygienický čisticí systém, který splňuje nejnáročnější požadavky na čištění, ale současně ochraňuje naše zdraví i přírodu.

Nemusíte se bát žádných přehnaně drahých výrobků. Myvalin jsou produkty za zcela běžnou cenu. V sortimentu najdete prostředky pro úklid domácnosti, na mytí rukou i těla, pro praní, i různé specifické úklidové činnosti, jako je třeba čištění skel, podlah, odstraňování pachů, mytí nádobí, úklid chovných prostor, či dokonce šampon pro zvířata. V podstatě téměř cokoliv, co v domácnosti k úklidu a hygieně potřebujeme, nám umí Myvalin nabídnout.

Pojďte žít v čistotě, avšak s ohledem na naši planetu, ale i své zdraví. Začít nahrazením konvenční čisticí chemie probiotickými prostředky je skvělý začátek. Probiotické čisticí prostředky Myvalin splňují požadavky na ekologické čištění i ochranu před škodlivými viry a bakteriemi.