Přes 2 roky snášel chlapec šikanu kvůli svým dlouhým vlasům. Jeho úmysly ale všem zavřely pusu

Všechno to začalo, když 8letý Christian McPhilamy sledoval v televizi pořad o onkologicky nemocných dětech. Viděl, že velká spousta malých pacientů nemá vlasy. Když se zeptal své matky, co to bylo za nemoc, která způsobila, že děti nemají vlasy, vysvětlila mu, že se jedná o účinky chemoterapie, která je základní léčbou pro boj s rakovinou. V tu chvíli Christian učinil zásadní rozhodnutí.

Chlapec si nechal narůst dlouhé vlasy

Christian se na základě televizního pořadu a rozhovoru se svou maminku rozhodl jako pravý muž – nechal si narůst dlouhé vlasy, aby je následně mohl darovat pro výrobu paruk pro onkologicky nemocné děti. Ovšem ačkoli to, co udělal, si zaslouží velký respekt, spolužáci ve škole se malému hrdinovi posmívali. Jeho matka přiznala, že docházelo k epizodám šikany a že ho ostatní denně kritizovali přímo do očí.

Byly mu nabízeny i peníze za ostříhání

Někteří byli dokonce tak drzí, že chlapci nabízeli peníze, aby si ostříhal vlasy a přestal tak vypadat jako děvče. Nemohli pochopit, že to dělá ze šlechetných důvodů, aby pomohl dětem trpícím rakovinou. Chlapec se naštěstí nevzdal a dosáhl svého.

Přišel den stříhání

Jednou však nastal den, kdy se Christian měl nechat ostříhat. Maminka mu je pomohla svázat do culíků, aby se daly lépe ostříhat. Christian byl nesmírně šťastný. Věděl, že alespoň takto mohl pomoci nemocným dětem, které nemají takové štěstí jako on. Vlasy byly rozděleny a vloženy do sáčků, aby se nepoškodily. Nyní by mohly být věnovány nadacím, které vyrábějí dětské paruky.

Přes 2 roky snášel kritiku

Christian snášel kritiku dlouhé 2 roky. Tak dlouho trvalo, než mu vlasy narostly do požadované délky. V rámci dobrého úmysl vydržel veškerou kritiku, nenechal se zlomit. Rodiče a všichni příbuzní jsou na Christiana nesmírně hrdí. Dělal něco nezištně pro nemocné děti a nepodlomil se nátlaku svých vrstevníků stejně jako i některých dospělých. Zajímavé je, že pouze 1 z 50 darů vlasů pochází od chlapců.

Úvodní obrázek: S vědomím rodiny McPhilamy, Zdroj: Today.com