Prevence a léčba kocoviny. Instatní lék není, ale lze ji postupně zmírňovat a částěčně předcházet

Kocovina může být skličující a nepříjemný zážitek. I když ale všichni víme, že po konzumaci příliš velkého množství alkoholu kocovina zaručeně přijde, neodpustíme si jej. Abyste se jí vyhnuli, jediným řešením je přestat pít alkohol. Ovšem to pro některé nepřipadá v úvahu. Pokud se tedy nechcete vzdát večírku nebo oslavy s popíjením alkoholu, existuje řada věcí, které podle doktora Roberta M. Swifta můžete udělat pro prevenci a léčbu kocoviny.

Pijte hodně tekutin

První věc, kterou byste měli udělat, je pít tekutiny. Alkohol vede k dehydrataci, proto je důležité pít hodně vody nebo jiných tekutin, aby se nahradilo to, co se ztratilo potem. Dalším dobrým řešením může být pití elektrolytických nápojů, které pomáhají nahradit živiny.

Jezte, i když nemáte na jídlo ani pomyšlení

Dalším způsobem, jak zmírnit kocovinu, je něco sníst. Pomoci může sendvič s feferonkami nebo vejcem natvrdo, protože obsahují enzym tryptofan, který pomůže tělu produkovat serotonin a zmírnit tak bolesti hlavy.

 

Léky proti bolesti

Další možností je vzít si léky proti bolesti, které mohou pomoci zmírnit bolesti hlavy a jakoukoli jinou bolest, kterou můžete během kocoviny prožívat. Pamatujte však, že byste neměli užívat příliš velké dávky, mohlo by to být škodlivé pro váš žaludek.

Odpočívejte

Kocovina může být vyčerpávající, proto je důležité dát tělu nějaký čas na zotavení. Zkuste se trochu vyspat nebo si sedněte k dobrému filmu a nechte své tělo odpočívat. V tomto případě tedy rozhodně není dobré ponocovat s alkoholem ve všední den, kdy vás druhý den ráno čeká vstávání do práce.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: mayoclinic.org, health.harvard.edu