Jak použít rýži jinak než jen při vaření. Využijte její skvělé absorpční schopnosti

Rýži je vhodné skladovat na suchém místě při pokojové teplotě, abyste ji kdykoli mohli použít do vaření. Syrová rýže má však i jiné vlastnosti, můžete ji mimo jiné využít při každodenní údržbě vaší lednice. Uchováváním potravin v lednici se mohou tvořit bakterie a může se objevit nepříjemný zápach. Abyste to napravili, existují různé přírodní metody, jak udržet lednici čistou bez nepříjemných pachů. Tento trik změní váš každodenní život.

Syrová rýže v lednici

Rýže má skvělé absorpční vlastnosti, které by mohly snížit nepříjemné pachy ve vaší lednici. Pokud se v ní nahromadily bakterie, mohou způsobit silný zápach. K nápravě můžete použít tento jednoduchý trik, který vám ušetří použití čisticích prostředků, jež mohou poškodit vaše zdraví. Vložte hrst syrové rýže do misky a nechte ji v lednici. To může snížit nepříjemné pachy a vyřešit problémy s vlhkostí ve vaší chladničce.

Chcete-li použít rýži pro údržbu vašeho domova, existují různé možnosti. Když se rýže nespotřebuje, lze ji použít k čištění různých předmětů.

Vyčistěte mlýnek na kávu

Pokud jste ze staré školy a používáte ještě mlýnek na kávu, můžete uplatnit tento trik na jeho vyčištění. Chcete-li to provést, naplňte mlýnek na kávu několika zrnky rýže a spusťte jej, abyste namleli veškerou syrovou rýži. Prášek absorbuje všechnu přebytečnou kávu přítomnou v přístroji. Po vyzkoušení tohoto triku rýžový prášek nevyhazujte. Můžete jej použít jako jemný peeling na pokožku. Smíchejte s trochou kokosového nebo jojobového oleje a vytvořte si tak domácí kosmetický produkt pro vaši pleť.

Vyčistěte vázy

Jakmile vyhodíte zvadlé květiny, následné čištění vázy může být obtížné, zvláště pokud je úzká. Přidejte do ní lžíci rýže a poté nalijte mýdlovou vodu. Zatřeste vázou a ujistěte se, že rýže je přítomna ve všech koutech. Poté vázu opláchněte a vysušte na vzduchu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: experthometips.com