Zapomeňte na radikální půsty i klystýr. Prevence zácpy a přírodní očista tlustého střeva

Lidské střevo je hlavním orgánem trávicího systému. Na jeho stěnách dochází k hromadění odpadu a nestrávené potravy. Proto je nutné o tlusté střevo pečovat a občas jej pořádně vyčistit. Než abyste však podstupovali drastické metody v podobě léků či klystýrů a tak podobně, zaměřte se na potraviny, které přirozeně pročistí celý váš organismus. Předejdete zácpě a zlepšíte své trávení.

Rostlinný olej

Když si dáte trochu rostlinného nebo olivového oleje, je snadné zbavit se bolesti při zácpě. Vše, co potřebujete, je lžíce oleje a lžíce citrónu. Po ranním probuzení vypijte nalačno a poté si ještě na chvíli lehněte. Pokud je to možné, přiložte teplý obklad na oblast břicha.

Čerstvá citrónová šťáva

Citrusové plody obsahují hodně kyselin, takže dobře působí při zácpě a čištění střev, odstraňují zbytečné látky a vyživují tělo mikroživinami. Potřebujete 1 čerstvý citrón a 1 šálek teplé vody. Vymačkejte šťávu z celého citrónu, dobře promíchejte a vypijte. Zácpa brzy pomine, vaše pleť se osvěží a bolest těla zmizí.

 

Celozrnný chléb a mouka

Žitná mouka má nízký obsah škrobu a vysoký obsah otrub. Otruby a celozrnný chléb se rozkládají, tráví a rychle vylučují nestrávené jídlo ze žaludku. V těle se tak hromadí vnitřní energie a aktivuje se imunitní systém. Obecně platí, že dlouhodobé ukládání stolice v tlustém střevě má ​​negativní vliv na tvorbu toxinů v organismu. Kvůli tomu pak dochází k závratím, únavě a výkyvům nálad. Proto má tmavé pečivo terapeutickou hodnotu, jako je vypuzení stolice, akumulace energie, tvorba tepla v tlustém střevě a zastavení růstu bakterií.

Káva

Jednou z výhod milovníků kávy je, že nikdy neznají, co znamená zácpa. Zejména ranní káva vyplavuje z našeho těla zbytečné látky. Káva, kterou pijete, by ale měla být co nejpřírodnější. Také pamatujte na množství, 1-2 šálky kávy denně jsou v pořádku, ale pijete-li kávy více, může to mít negativní vliv například na srdce. Také pijte co nejvíce tekutin.

Aloe vera

Aloe vera je vysoce prospěšná ve všech formách léčby a krásy. K tomu je třeba odříznout tlustou část listu aloe vera a vytlačit gel. Vezměte asi 2 lžičky gelu rozpuštěného ve vodě a vypijte ráno na lačný žaludek. Vaše vyprazdňování se zlepší, stejně tak i vaše pleť.

Mořská sůl

Mořská sůl je užitečná pro rychlé vyloučení nepotřebných látek z těla. K tomu potřebujete 2 lžičky mořské soli a 1 šálek husté ovocné šťávy. Sůl a ovocnou šťávu dobře promíchejte a vypijte. Asi po 3-4 hodinách stolice vyjde ven bez větší obtíží.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: medicinenet.com