Podíval se pod postel a ztuhl strachem. Při pořízení své nejlepší fotografie riskoval život

Tento muž se živí jako fotograf a troufl si na něco, k čemu by se většina lidí neodvážila, a to ani za cenu pořízení skvělého snímku. Prestižní ocenění získal za fotografii děsivého pavouka a stovek jeho mláďat. Je těžké si představit, že se tento obrovský a smrtelně jedovatý tvor zabydlel pod mužovou postelí.

Mohl zemřít

Z tohoto příběhu běhá mráz po zádech. Uživatelé internetu se při pohledu na fotografii chytají za hlavy. Určitě by nikdo z nás nechtěl, aby pod postelí objevil takového nevítaného nájemníka. Fotograf mohl zemřít.

Muž se nacházel v rezervaci v provincii Napo ve východním Ekvádoru. Netušil však, že v místnosti byl kromě něj ještě někdo. Když v ložnici postupně nacházel podivné stopy a spoustu malých pavoučků, uvědomil si, že něco není v pořádku. Jakmile se podíval pod postel, nevěřil svým očím.

Našel matku pavoučích mláďat

Jako správný fotograf musel pořídit záznam svého objevu. Věděl, že se vystavuje nebezpečí, ale nemohl jinak. Krátce nato obdržel za fotografii prestižní ocenění a byl uznán jako nejlepší fotograf divoké přírody.

„Nejen, že pod postelí byly doslova tisíce pavouků, byla tam i jejich matka. Délka jejího těla dosahovala 4,5 cm, ale rozpětí nohou by zakrylo celou ruku dospělého člověka,“ napsal fotograf na svém blogu. Brazilský pavouk je klasifikován jako extrémně agresivní a od roku 2007 jako nejjedovatější na světě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gilwizen.com