Na pyžamu záleží. Při jeho výběru myslete na tyto faktory, abyste si dopřáli kvalitní spánek

Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli, ale to, v čem spíte, ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Špatný materiál pyžama nebo jeho velikost způsobí, že se v noci neustále převalujete, čemuž se všichni chceme vyhnout. Pojďme se tedy společně podívat, jaký materiál pyžama je pro spánek tím nejlepším a jaký naopak nikoli.

Bambus

V prvé řadě je důležité najít správný materiál nočního oděvu. Bambus je například ideální, protože poskytuje pohodlný, relaxační spánek díky svým prodyšným vlastnostem. Je hypoalergenní a baktericidní, takže může být vhodnou volbou i pro lidi s citlivou pokožkou.

Bavlna

Bavlna je také skvělým materiálem, který je prodyšný a dobře savý. Proto je ideální volbou v letních měsících. Bavlna je také lehká a nedráždí pokožku.

Flanel

Flanelové pyžamo se doporučuje pro kvalitní spánek především v zimě, protože vás dobře zahřeje.

Hedvábí

Ano, někdo je zvyklý spát v hedvábném pyžamu nebo povlečení. Hedvábí je skvělý termoregulační materiál, což znamená, že vás udrží v chladu v horkých letních měsících a v teple během zimy. Jeho jedinou nevýhodou je, že je kluzké, proto ho mnoho lidí nemá rádo.

Vlna

Vlna není příliš populární, protože dokáže vaše tělo rychle zahřát a není prodyšná. Rizikem je tedy nadměrné pocení. Také se nedoporučuje pro citlivou pokožku kvůli drsnému povrchu a potu, který vytváří.

Tipy, jak vybrat vhodné pyžamo

Pamatujte si, že i během spánku naše tělo stále pracuje. Hýbeme se, kolísá tělesná teplota, potíme se atd. Stejně jako na běžném oblečení i na pyžamu záleží. Patří k základům správné spánkové hygieny. Proto je důležitý nejen jeho materiál. Při jeho výběru myslete na následující faktory:

  • Vaše pohodlí je na prvním místě
  • Zvolte správnou velikost a střih
  • V létě krátké, v zimě dlouhé
  • Investuje do jeho dlouhověkosti

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sleep.org