Při zabouchnutí klíčů nezoufejte. Odemknout zamčené dveře lze bez násilí a vysokých nákladů

Každý z nás alespoň jednou za svůj život ztratil klíče od bytu. A pokud ne, dříve či později to přijde, věřte, a můžete si být jistí, že zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Volání zámečníka je často nákladné, proto se místo toho můžete naučit způsoby, jakými zamčené dveře odemknout bez klíčů, násilí a vysokých nákladů. 

Kancelářská sponka

Je nám jasné, že ne každý nosí při sobě kancelářskou sponku, ale jakmile si přečtete o tomto triku, možná začnete. Lze z ní totiž jednoduše vytvořit planžetu na otevírání zámků. Nejlépe budete-li mít u sebe hned dvě. Jedna bude udržovat natažený zámek, zatímco druhá jej vyhákne. Nejdříve sponku narovnejte a vytvořte na jejím konci háček. Zasuňte do spodní části zámku a otočte jej ve směru, v jakém byste otočili klíč při odemykání. Tak zámek natáhnete. Držte během celého procesu. Poté vezměte druhou sponku, narovnejte a jemně zatřepejte hrotem v horní části zámku. Jemné pohyby nahoru a dolů by měly zvednout všechny čepy. Tím můžete první sponkou volně otočit, až odemknete dveře.

Karta

Některé kliky fungují na principu páky, na což skvěle funguje jakákoli pevná, pružná karta. Nepoužívejte kreditní nebo debetní, abyste si ji nepoškodili, raději vyberte jinou, méně důležitou. Zasuňte ji do mezery mezi futry a klikou. Možná s ní budete muset trochu zatřást nahoru a dolů, karta přitlačí západku a umožní vám odemknout. Přitom se trochu opřete do dveří.

Obrázky: Freepik