Fenky žily v otřesných podmínkách. Jedno ze štěňat udělalo při záchraně to nejdojemnější gesto

Lady, 7letá fenka, a její dvouměsíční štěňata, Layla a Peaches, byli zachráněni ze stísněné, špinavé klece v Ohiu v březnu 2022. Mláďata se velmi bála. Jedno z nich se snažilo svého sourozence uklidnit objetím. Obrázek dojemného gesta rychle obletěl internet a všichni tři psi od té doby našli milující domovy.

Psi poprvé viděli okolní svět

Nezisková organizace Animal Charity reagovala na výzvu policie na místo, kde byli psi drženi v provizorní kleci v otřesných podmínkách. „Byli nalezeni v kleci na dvoře, byla přikrytá modrou plachtou a držela pohromadě provazy. Vnitřek byl pokryt výkaly, které dosahovaly několika centimetrů, stejně jako odpadky. Všichni tři psi byli v jedné malé kleci, kde se tísnili a zoufale štěkali o pomoc,“ řekla ředitelka útulku Jane MacMurchy. „Hrozně páchli močí, exkrementy a jejich životní podmínky byly zoufalé. Když byli zachráněni, zdálo se, že se jim ulevilo, ale stále byli v šoku z toho, že najednou viděli okolní svět a denní světlo,“ vysvětlil.

Štěňata se nechtěla oddělit

Psi byli vyšetřeni samostatně. Vzhledem k tomu, že štěňata nikdy předtím neviděla veterináře, byla velmi vyděšená a bylo těžké je od sebe na pár minut oddělit. „Jakmile byly obě sestry zase spolu, rychle se objaly,“ řekla MacMurchy. Současná ředitelka poprvé začala dobrovolně pracovat v útulku v roce 2017. Zaměstnanci podle ní často čelí těm nejzlejším a nejstrašnějším věcem, které mohou lidé zvířatům udělat, včetně mrzačení a mučení.

„Často je těžké psychicky se vyrovnat s tím, co vidíme, a tento okamžik, kdy jedno štěně objalo druhé, byl tak hřejivý a dal nám sílu, kterou jsme potřebovali, abychom mohli dál zachraňovat životy,“ řekla. Zpočátku byly Layla a Peaches tak vyděšené, že se neodvážily pohnout. Pracovníci útulku s nimi pracovali společně i odděleně, aby jim pomohli se socializovat.

Všichni tři psi našli milující domovy

Všichni tři psi našli nový milující domov. V útulku strávili necelý týden. Další nezisková organizace, Lake Humane Society, jim pomohla najít nové majitele a Megan Newkirk, ředitelka Lake Humane Society, od té doby kontaktovala majitele všech tří psů, aby zjistila, jak se jim daří. Podle fotografií a zpráv se všem třem daří dobře a skvěle dokázali zapadnout do nového prostředí.

Úvodní obrázek: Animal Charity of Ohio, Zdroj: Animalchannel.co