Fyzický kontakt je něco, v čem se všichni cítíme dobře. Příběh o tom, že objetí může dokonce zachránit život

Dvojčata mají zvláštní pouto. Existují příběhy, kdy jedno dvojče má silný pocit, že to druhé bylo zraněno nebo se mu děje něco zlého. Nebo, jako v tomto případě, kdy dívka objetím zachrání život své sestře dvojčeti. 

Předčasně narozená

Dvojčata Kyrie a Brielle Jackson se narodila v USA v říjnu 1995. Holčičky se však narodily o 12 týdnů dříve a vážily pouhých 900 gramů. Protože se narodily předčasně, byly umístěny do samostatných inkubátorů. Kyrie se po porodu rychle zotavila a přibrala, ale její dvojče Brielle to měla mnohem těžší. Holčička měla potíže s dýcháním, hodně křičela, plakala a nebyla spokojená. V jednu chvíli se její stav zhoršil natolik, že začala celá modrat a bylo jasné, že je s ní zle. Lékaři nicméně vůbec nevěděli, co s ní mají dělat a jak jí mají pomoci.

Spásný nápad

Pak jedna ze sester zvedla Brielle z jejího inkubátoru a přidržela si ji na hrudi. Otec směl dívku také držet, ale nezdálo se, že by to nějak pomohlo. Konečně si sestra vzpomněla na něco, co slyšela kdysi na jedné z přednášek na škole. Ačkoli to bylo proti nemocničním pravidlům, věděla, že se musí něco udělat. Nicnedělání může mít hrozné následky.

Síla objetí

Vytáhla Kyrie z jejího inkubátoru a umístila dívku vedle své sestry-dvojčete do druhého inkubátoru. Kyrie pomalu objala svou těžce oslabenou sestru a stal se zázrak. Brielle se znatelně zlepšil zdravotní stav a začala znovu normálně dýchat.

Fotka dvojčat byla v té době ve zprávách po celém světě a jejich příběh mnohé dojal. Slavné objetí zajistilo, že mnoho nemocnic po celém světě zachází s předčasně narozenými dětmi jinak a zachránilo tak již mnoho životů. Společný kontakt dvojčat ihned po porodu může mít zásadní vliv na jejich další vývoj, a proto by se neměl odpírat za žádných okolností.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nieuwsfeitje.nl