Než vyjdete z domu, dojdete si na toaletu, ale při cestě do práce máte pocit, že musíte jít znovu? Nutkání k častému močení může způsobit několik faktorů, jako je nadměrná konzumace vody, kofeinu nebo alkoholu, zánět močového měchýře, syndrom bolavého močového měchýře, problémy s prostatou, těhotenství, menopauza či vaginální onemocnění. Ale jsou zde i takové, které by nás možná nikdy nenapadly.
Diuretika
Diuretika se užívají především pro odvodnění organismu, léčbu vysokého krevního tlaku a problémů s játry a ledvinami. V podstatě donutí naše ledviny, aby vylučovaly více sodíku do moči, díky čemuž se nám chce častěji na toaletu.
Mrtvice
Cévní mozková příhoda nebo jiné stavy mozku mohou vést ke zvýšenému močení, protože jejich příchod poškozuje nervy ovládající močový měchýř.
Slabá pánev
Slabé svaly pánevního dna mohou vést k častému močení nebo inkontinenci. Oslabení nastává především v době těhotenství nebo po porodu, kdy se močový měchýř může nacházet mimo své normální umístění.
Zácpa
Zácpa může tlačit na váš močový měchýř a oslabit svaly pánevního dna. Pokud trpíte zácpou už několik dní, vaše střevo je plné odpadu a tlačí na močový měchýř. Přispět může také k oslabení pánevního dna, jehož svaly kontrolují střeva a močový měchýř.
Spánková apnoe
Spánková apnoe se projevuje lapáním po dechu během spánku a narušuje schopnost těla vytvářet ADH, antidiuretický hormon, který pomáhá zadržovat vodu. Navíc se do naší krve nedostává potřebné množství kyslíku, což způsobuje, že se naše ledviny zbavují vody.
Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.
Zdroj: medicinenet.com