Přínosy suchého kartáčování pokožky. Zlepšuje krevní oběh, funkci ledvin nebo trávení

Spousta lidí, převážně žen, se pečlivě stará o svou pleť – pravidelně provádí peeling, čištění i hydrataci, ale kdy jste se naposledy věnovali pokožce na zbytku těla? Kůže je největším orgánem lidského těla, většina nahromaděných solí a toxinů se vylučuje skrze ni, je složitým systémem složeným z nervů, žláz a buněčných vrstev a její stav určuje náš celkový vzhled. Slouží jako nárazník, který chrání naše tělo před extrémními teplotami a chemikáliemi. Nejlepší, co pro ni můžeme udělat, je exfoliace nasucho neboli suché tření, během něhož dochází k odlupování odumřelých kožních buněk, aby kůže mohla dýchat a vylučovat metabolické produkty z těla. Tato technika má mnoho výhod.

Stimuluje lymfatický systém

Lymfatický systém je zodpovědný za vylučování buněčných odpadních produktů. Stovky kilometrů lymfatických kanálků jsou složené z tkání a přenášeny do krevního řečiště k vylučování – takový proces se nazývá „lymfatická drenáž“. Jakmile lymfatický systém nefunguje, jak má, může se v těle začít hromadit odpad a toxiny. Suchá exfoliace pomůže lymfatickému systému správně pracovat a tím detoxikovat celé tělo.

Zlepšuje krevní oběh

Suchá exfoliace zvyšuje tok krve do pokožky, což pomáhá odstraňovat metabolické produkty.

Eliminuje celulitidu

Tento proces odlupování odumřelých kožních buněk může pomoci změkčit usazeniny tvrdého tuku pod kůží tak, že je rovnoměrně rozloží. Tím můžete eliminovat výskyt celulitidy.

Zmírňuje stres

Suchá exfoliace je popisována jako meditativní proces schopný snížit svalové napětí, uklidnit mysl a uvolnit stres. Spousta lidí ji srovnává se světelnou masáží celého těla.

Zlepšuje trávení a funkci ledvin

Suchá exfoliace může mít ještě hlubší účinky, a sice pomáhá udržovat dobré trávení a správnou funkci orgánů. Mnoho lékařů předepisuje odlupování odumřelých kožních buněk během nadýmání, protože masáž lymfatických uzlin pomáhá tělu zbavit se přebytečné vody a toxinů.