Pružné tělo i po čtyřicítce. Silový trénink je správnou cestou

Když žena dosáhne 40 let věku, její tělo už není tak ohebné jako před 20 lety. Je to logické, lidské tělo se postupem času a životním stylem mění. Ovšem i přes veškerý tlak času je možné příznaky stárnutí eliminovat a udržovat své tělo zdravé i po čtyřicítce. Přesto, že pro vás bude boj s tukem čím dál tím těžší, nebude nemožný. Zaveďte do své rutiny několik silových cviků, aby vaše tělo bylo stále v pohybu a zachovalo si svou pružnost.

Klaďte důraz na typ cvičení

Zvláštní pozornost byste měla věnovat typu cvičení. Cvičení u čtyřicetiletých žen se liší oproti mladším ročníkům. V průběhu času se lidské tělo stává zranitelnějším a citlivějším na různé zátěže, proto se vyhněte vysoce intenzivním cvikům. Nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je pravidelně chodit.

Zapojte se do silových tréninků

Silový trénink je velice užitečný pro ženy starší 40 let, protože navyšuje svalovou hmotu a udržuje figuru ve správném tvaru. Svaly pomáhají tělu držet tvar a metabolismu zůstat aktivním. Silové cvičení navíc prospěje vašim emocím – vypěstujete si pozitivní mysl.

Ideální cvičení pro ženy nad 40 let

  • Výskoky
  • Dřepy
  • Posilování všech svalů v těle
  • Dipy (kliky na bradlech)
  • Posilování nohou