Přírodní čistící prostředky na léčbu palčivé bolesti při močení a prevenci infekcí močových cest

Infekce močových cest je velmi bolestivý a palčivý problém, který ohrožuje hlavně ženy, ale nevyhne se ani mužům. Z tohoto důvodu je velmi důležité pečovat o močový měchýř, abyste zabránil problémům s ním. V článku najdete několik prostředků, které mohou měchýři ulevit.

Cystitida neboli zánět močového měchýře

Časté nutkání namočení, bolesti pánve nebo pálení při močení jsou jen některé problémy, které může doprovázet cystitida. Jedná se o onemocnění způsobení infekcí, a postihuje více právě ženy. Je nutné co nejdříve navštívit lékaře, který předepíše správnou léčbu a předejte případným komplikacím.

Existují ale také přírodní prostředky, které pomohou od bolesti a mohou příznaky zmírnit. Co je to vlastně zánět močového měchýře? Je způsoben mikrobiální infekcí, ale jednou z možností je také onemocnění močového měchýře. Je to patologický jen, a ženy postihuje více z anatomických důvodů.

Močová trubice, přes kterou jde moč, je u žen kratší a její otevření je blízko řitního otvoru a pochvy. Tyto dvě oblasti jsou plné bakterií, i když žádnou infekci nemáte. Proto na cystitidu trpí více ženy. Riziko vzniku infekce je větší, pokud začne žena se sexuálním životem a také po menopauze.

Pokud se zánět neléčí, mohou se objevit další problémy

Infekce by se měla léčit od prvních příznaků, jinak může nastat také infekce ledvin, protože se bakterie dostanou do jejich „teritoria“. Několika přírodními prostředky můžete zmírnit příznaky zánětu močových cest.

Pijte odvar z tymiánu. Tak zní první rada, který by měla pomoci. Pokud je zřejmé, že máte infekci močových cest, musíte vypít hodně vody, aby se zředily choroboplodné zárodky v močovém měchýři a usnadnila se jejich cesta ven. Tymián je bylina, který je účinným antibakteriálním přípravkem a může se osvědčit právě při problémech s močovými cestami. Každé 4 hodiny si dopřejte odvar z tymiánu, pokud si myslíte, že trpíte infekcí.

Vložte 20-30 gramů tymiánu do litru vroucí vody, přikryjte a nechte nápoj stát 5-10 minut. Do velkého hrnku si dejte lžičku medu a 1-2 tymiánového oleje. Nalijte si roztok do hrnku a dobře promíchejte. Každé 4 hodiny si dopřejte jeden hrnek.

Do vody si přidejte citronovou šťávu a jedlou sodu

Abyste zabránili vzniku cystitidy nebo zmírnili její příznaky, může být účinná i citronová šťáva. V tomto případě se doporučuje drénovat a lékaři doporučují pít vodu obsahující hydrogenuhličitan, do kterého se přidá citronová šťáva, která má antibakteriální a alkalizační vlastnosti.

Použít můžete obklad z domácích surovin. Úlevu od zánětu močového měchýře přinese uvařený pórek v osolené vodě. Poté ho na chvíli hoďte na pánev a opékejte. Nechte vychladnout, zabalte do látky a položte na spodní část břicha. Zůstaňte v teple a nejlépe se přikryjte.

Pijte hlavně močopudné nápoje. Ty zmírní popálení při močení a usnadní průchod na toaletu. Můžete si tak vybrat z několika bylin, jako je kopřiva, petrželka, ibišek nebo zelené či černé čaje. Vyzkoušejte také okurkové šťávy.

Doporučuje se vypít až čtyři hrnky zeleného čaje denně

V případě infekce močových cest si ale nemůžete určit diagnózu sami. Příznaky mohou sice odpovídat, ale je nutné navštívit lékaře, který určí přesnou diagnózu a doporučí další postup. Tyto přírodní léky mohou být účinné, ale nenahrazují lékařskou péči, proto pokud nepomáhají ani po pár dnech, lékaři se nevyhýbejte. Problémy se mohou stupňovat a vy budete trpět bolestí při každé návštěvě toalety.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet přírodní prostředky na léčbu, nezapomeňte si zjistit, jestli nejste na některou ze složek alergičtí – mohlo by to vašemu zdravotnímu stavu naopak uškodit a odborníka byste museli navštívit i tak.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Healthline.com