Přírodní detoxikace plic. Vyčistěte dýchací cesty od důsledků kouření

Abyste si zařídili pár let navíc, je dobré přestat kouřit. Respektive nejlepší je s tím vůbec nezačínat. Ale pokud přece jen kouříte a nevíte, jak s tím přestat, nebo se snažíte vyčistit si plíce od špatného zlozvyku, máme pro vás tip, jak si pomoci.

Zázvor

Koření známé pro své léčivé vlastnosti, z nichž jedna z nich je eliminace hlenu v plicních sliznicích.

Česnek a cibule

Obě složky mají silné protirakovinné vlastnosti a působí preventivně proti maligním nádorům. Zejména cibule je účinná při prevenci různých infekcí dýchacích cest.

Kurkuma

Úžasné koření plné vitamínů, minerálů a protirakovinných vlastností. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, působí antivirově a antibakteriálně, takže pokud kurkumu přidáte do své stravy, uděláte svému tělu velkou laskavost.

Recept na čisté plíce

Připravte si 400 g cibule, 110 ml vody, 400 g hnědého cukru, 2 lžíce kurkumy a zázvor o velikosti palce. Povařte cukr ve vodě, přidejte nasekanou cibuli a nastrouhaný zázvor. Jakmile se směs provaří, přidejte kurkumu a snižte teplotu. Vařte, dokud nezbyde asi tak polovina. Poté ji přeceďte a přelijte do skleněné nádoby. Jakmile sirup vychladne, uložte jej do lednice. Každé ráno před snídaní si dejte dvě polévkové lžíce, stejně tak dvě hodiny po večeři.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Iatropedia.gr