Přírodní diuretika k odstranění přebytečné tekutiny v těle

Zadržování vody znamená hromadění přebytečné tekutiny v těle, což vede k otokům rukou, nohou, kotníků i obličeje. Nadměrná akumulace tekutin může ovlivnit i tělesnou hmotnost, protože spousta vody dělá naše tělo mnohem těžším, než ve skutečnosti je. K odstranění přebytečné vody z těla vám mohou pomoci následující potraviny. Po jejich pravidelné konzumaci tak shodíte pár kilogramů navíc a zlepšíte svůj kardiovaskulární systém.

Pampeliška

Spousta lidí trpí otoky kvůli stravě s nízkým obsahem draslíku a vysokým obsahem sodíku. Pampelišky, které jsou bohaté na draslík jsou vynikající volbou. Nejlepší způsob, jak využít diuretické vlastnosti pampelišky, je konzumovat ji ve formě čaje.

Petržel

Petrželový čaj je dalším přírodním prostředkem k léčbě zadržování tekutin v těle. Podle vědeckého výzkumu má petržel vynikající diuretické vlastnosti.

Chřest

Chřest pomáhá léčit hromadění vody spojené s revmatickými a menstruačními cykly. Při konzumaci se chřest rozkládá na sloučeniny síry, což způsobí, že moč bude trochu zvláštně zapáchat, ale zároveň tyto sloučeniny pomáhají detoxikovat tělo.

Kmín

Nejběžnější využití kmínu, kromě vaření, je k léčbě zažívacích potíží a otoků. Kmín zvyšuje množství moči, což znamená, že se organismus rychleji vyčistí a odvodní.

Křen

Diuretický účinek křenu je podobný účinkům komerčně dostupných diuretik. Nedoporučuje se ale pro lidi s cukrovkou nebo pro jedince, kteří mají problémy s ledvinami.

Černý a zelený čaj

Tyto čaje mají vynikající močopudné vlastnosti. Pokud jej konzumujete za tímto účelem, za žádných okolností do nich nepřidávejte cukr ani med.

Okurka

Jelikož se jedná o zeleninu s vysokým obsahem vody, způsobuje častější močení. Okurky také obsahují křemík a síru, což zlepšuje funkci ledvin a pomáhá se zbavit přebytečné kyseliny močové.

Bambusové výhonky

Jsou bohaté na draslík, což pomáhá snižovat množství vody v těle.

Celer

Má vysoký obsah vlákniny a draslíku. Díky rovnováze draslíku a sodíku je ve skutečnosti jedinečným a účinným přírodním diuretikem.

Banány

Banány jsou bohaté na draslík, což zvyšuje vylučování moči a snižuje hladinu sodíku. Kromě toho má vysoký obsah vitamínu B6, který snižuje příznaky spojené s premenstruačním syndromem.

Obrázky: Pixabay