Přírodní repelenty na eliminaci komárů. Vyrobte si účinné odpuzovače, které neškodí vám ani přírodě

Léto se k nám pomalu blíží a s ním také období, kdy nás všechny hodně obtěžuje hmyz, a to především komáři. Předtím, než vyrazíte na nákup speciálního spreje nebo jiných prostředků, měli byste se nejdřív dozvědět o přírodních, nezávadných a velmi levných metodách, díky kterým bude váš domov bez otravného hmyzu a vaše tělo bez zbytečných štípanců.

Olej z citronového eukalyptu

Olej z citronového eukalyptu je velice populární jako repelent proti komárům, ale nedoporučuje se používat ho pro děti do 3 let. Je důležité si uvědomit, že aktivní složku lze vyrábět v laboratoři a je také schválena jako odpuzovač klíšťat. Některé studie dokonce zjistily, že je srovnatelná s nižšími koncentracemi DEET (syntetický repelent).

Šanta kočičí

Možná si myslíte, že jsme se zbláznili, ale šanta kočičí je již roky známá jako produkt, který komáry spolehlivě odpuzuje. Pro větší účinek můžete šantu přidávat také do prádla.

Další způsoby, jak odpuzovat komáry

Kromě repelentu existují i další způsoby, jak eliminovat komáry ze svého okolí. Odstraňte stojatou vodu, protože ta je přirozeně přitahuje. Udržujte proto vanu čistou a suchou, stejně jako hrnce, plachty nebo hračky. Oblečte si také správné oblečení. Váš oděv může změnit, zda budete poštípaní nebo ne. Nosit klobouky, košile s dlouhými rukávy, kalhoty, ponožky a boty s uzavřenou špičkou může zabránit kousnutí mnoha druhů hmyzu i bez použití repelentu.

Větráky

Další možností je zapnout větráky. Komáři nedokáží dobře zvládat vánek. Pokud budete sedět na terase nebo balkonu, zaměřte větráky na danou oblast, abyste zabránili komárům se k vám přiblížit. Vyzkoušet můžete také jinou barevnou škálu žárovek. Vyměňte je za žluté, protože nepřitahují komáry stejným způsobem jako běžné žárovky.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Goodhousekeeping.com