Přírodní směs pro uvolnění dýchacích cest při respiračních onemocněních

Hlavní příčinou kašle a dušnosti při výskytu infekčních respiračních onemocnění jsou usazené sekrece produkované sliznicemi dýchacích cest. Tyto sekrece pak hrají významnou roli při zachycování různých alergenů a patogenů, které se začnou hromadit v dýchacích cestách a způsobovat tak nepříjemné příznaky. Těchto usazenin se můžete zbavit pomocí následujících potravin a metod.

Kurkuma

Aktivní složka v kurkumě zvaná kurkumin má antiseptické a antibakteriální vlastnosti a účinně posiluje imunitní systém. Vložte 1 čajovou lžičku kurkumy do sklenice teplé vody, přidejte sůl, pečlivě zamíchejte a 3x denně kloktejte po dobu 1-2 minut.

Med a citrón

Kombinace medu a citrónu má antibakteriální a protiplísňové účinky a účinně brání ucpávání dýchacích cest. V šálku smíchejte 1 lžíci medu se 2 lžícemi vymačkané citrónové šťávy a konzumujte 3x denně.

Slaná voda

K uklidnění krku a odstranění hlenu kloktejte 2x denně slanou vodu. Do 1 sklenice filtrované vody přidejte ½ až ¾ čajové lžičky soli a důkladně promíchejte.

Inhalace

Inhalace páry pomáhá uvolnit nahromaděné sekrece z dýchacích cest. Povařte ½ čajové lžičky tymiánu a ½ lžičky rozmarýnu ve vodě na vyšší pánvi. Jakmile sundáte směs z ohně, zakryjte si hlavu ručníkem a inhalujte páru. Opakujte alespoň 2x denně.

Zázvor

Zázvor je kořením s antivirovými a antibakteriálními vlastnostmi. Navíc je skvělý pro vykašlávání. Nalijte 1,5 – 2 l vody do hrnce, přidejte 6 plátků zázvoru, přiveďte k varu a vařte na mírném ohni dalších 5 minut. Po vychladnutí přidejte med a pijte nápoj ještě čerstvý.

Obrázky: Shutterstock