Neutrácejte za nosní sprej. Vyrobte si svůj vlastní z mořské soli

Jakmile nastane období nachlazení a chřipek, jistě jsme rádi, pokud se zrovna nám tyto zdravotní problémy vyhnou. Netrápí nás kašel a hlavně můžeme volně dýchat, což valná většina nemocných nemůže. Pokud nás takové štěstí ale přece jen mine a my začneme pociťovat příznaky rýmy, můžeme sáhnout po domácím nosním spreji s mořskou vodou, který dokáže s naším dechem hotové zázraky.

Domácí recept na nosní sprej

Připravte si 1 šálek vody, 1 čajovou lžičku mořské soli a 1/8 čajové lžičky jedlé sody. Vodu ohřejte na přijatelnou míru, aby se mořská sůl dobře rozpustila a nepoškodila nosní sliznici. Dobře protřepejte a naplňte roztokem prázdnou lahvičku na nosní sprej. Použijte dle následujících instrukcí.

Jak používat domácí nosní sprej

Sežeňte si prázdnou, malou lahvičku nosního spreje a naplňte ji roztokem z filtrované vody (ta je nejbezpečnější) a mořské soli bez přísad. Voda by měla být teplejší, aby se v ní sůl krásně rozpustila. Jakmile začnete roztok stříkat do nosní dutiny, snažte se při tom zároveň nadechovat. Držte tekutinu v nose asi 10 vteřin a poté vydechněte. Díky tomu bude vyplachování nosu účinné.

Kdy bychom měli nosní sprej používat?

  • Při léčbě alergií
  • Trápí-li naše dýchací cesty suchý vzduch
  • Při nachlazení
  • Pro uvolnění ucpaného nosu

Obrázky: Freepik