Triky, jak si ulevit od bolesti zubů do doby, než navštívíte zubaře

Bolest zubů, pokud se neřeší včas, může způsobit nesnesitelné potíže. Minuty nám budou připadat jako hodiny, pereme do sebe jeden prášek proti bolesti za druhým a tentokrát se paradoxně nemůžeme dočkat návštěvy zubaře. Co když nás ale bolavý zub přepadne o víkendu, ve svátek nebo během dovolené našeho dentisty? Povíme vám, jak si ulevit pomocí domácích prostředků do doby, než budete moct zajít k odborníkovi.

Sůl a pepř

Jak sůl, tak pepř mají silné antibakteriální vlastnosti, takže rychle zklidňují bolavý zub. Do zubní pasty vmíchejte trochu soli i pepře a vyčistěte si zuby klasickým způsobem. Nechte chvíli působit a poté vypláchněte.

Olej proti zubnímu kazu

Hned po ránu si dejte 2 polévkové lžíce oleje a chvíli převalujte v ústech. Vyplivněte a vypláchněte. Tímto způsobem eliminujete bakterie, které způsobují zubní kaz.

Česnek

Smíchejte rozmačkaný stroužek česneku s trochou soli a přiložte směs na bolavé místo. Opakujte, dokud bolest nezmizí.

Hřebíček

Smíchejte dva nadrcené hřebíčky s trochou olivového oleje a položte na bolavý zub. Poté vypláchněte ústa vodou s esenciálním olejem.

Zázvor

Čerstvý kořen zázvoru na chvíli ponořte do vody a poté si tekutinou vypláchněte pusu.

Horká slaná voda

Ve velké sklenici teplé vody rozpusťte lžíci soli a vykloktejte si.

Kostka ledu

Vezměte kostku ledu a zabalte ji do kusu čisté látky. Přiložte ledový obklad zvenku na bolavé místo nebo přímo na postižený zub.

Cibule

Díky svým antiseptickým a antibakteriálním účinkům je vynikající při zmírnění bolesti a zánětu. Žvýkejte chvíli kousek cibule a držte rozkousanou dřeň na bolavém zubu.

Kurkuma

Smíchejte několik kapek hořčičného oleje s trochou kurkumy a vypracujte v hustou pastu. Aplikujte na zub a nechte působit 15 minut.

Lístky máty peprné

Žvýkejte lístky máty peprné a nechte chvíli působit na bolavém povrchu.

Černý čaj

Snižuje zánět i bolest. Díky obsahu taninu může rychle poskytnout dočasnou úlevu, než budete mít možnost navštívit zubaře.

Obrázky: Pixabay