Přírodní způsoby, jak se vyhnout ranní bolesti hlavy

Jedna z nejčastějších forem bolesti hlavy je ranní nevolnost. Není nic horšího, než jít večer do postele a ráno prožívat nečekanou intenzivní bolest hlavy. Jedná se o velmi komplikovaný jev, protože se zdá, že neexistuje žádná příčina, vždyť jsme jen spali, což je mimochodem na bolest hlavy účinné řešení. Proč se tedy probouzíme s nevolností a jak tomu můžeme zabránit?

Příčiny ranní migrény

  • Spánek není tak kvalitní, jak si myslíme. Časté noční buzení je příčinou špatného spánku, který vede k bolestem hlavy.
  • Navracející se bolest hlavy. Pokud vás předchozí den bolela hlava, účinek léku za chvíli pomine a bolest hlavy se vrátí.
  • Přerušovaný nebo špatný spánek neumožňuje uvolňování přírodních analgetik.
  • Mozek ještě neunikl každodennímu stresu, proto vás další den bolí hlava.

Spánek musí být prioritou

Choďte do postele ve stejnou hodinu, a to i o víkendech. Ujistěte se, že místnost, ve které spíte, je chladná, tichá a temná. Neusínejte u zapnuté televize a snažte se omezit používání technologií s modrým světlem těsně před spaním.

Identifikujte a snižte stresory

Vytvořte si seznam věcí, které vás stresují, a všechno ze svého mozku vylučte ven, než půjdete spát. Zapište si, za co jste vděční a co vám dělá radost. Zároveň si najděte metody, které vám pomáhají stres zvládat – procházky, dobrá kniha, smích, jóga, meditace atd.

Melatonin před spaním

Navštivte svého lékaře a zeptejte se, zdali můžete užívat melatonin jako doplněk stravy. Zvláště budíte-li se často v noci a další den vás bolí hlava, jste unavení a trpíte nevolností.

Naučte se lépe zvládat konflikty

Váš mozek by neměl pokračovat ve zpracovávání těchto problémů další dny. Taková ztráta klidu způsobuje bolest hlavy.

Opatrně s kofeinem

Vyhýbejte se kofeinu alespoň 6 hodin před spaním.

Lehká večeře

Obvykle je nejlepší před spaním nejíst vůbec, ale v takovém případě by příliš klesla hladina cukru v krvi během spánku a přispět k ranním migrénám, proto si hlídejte, abyste jedli jen lehké večeře.

Dostatečně pijte

Ráno se budíte se suchem v ústech, protože celou noc tělo tráví potravu a tekutiny a také vydechujete vlhkost. Ranní dehydratace je častá příčina bolesti hlavy a téměř jistým výsledkem, pokud jste noc předtím konzumovali alkohol.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Enallaktikidrasi.com