Příznaky, podle kterých poznáme, že infekce močových cest zasáhla i ledviny

Infekce močových cest postihuje značnou část světové populace, zejména v letních měsících. Jedná se o obecný stav, který zahrnuje různé infekce močových cest z bakterií, virů nebo plísní. Většina z nich se vyskytuje v močovém měchýři a močové trubici a není vůbec složité, aby se nemoc rozvinula u každého jedince. Bohužel, neřešený problém se může rozšířit až do ledvin, proto je podstatné znát hlavní příčiny a příznaky infekce močových cest.

Příčiny infekce močových cest

Hlavními příčinami jsou obvykle špatná hygiena, sexuální praktiky, neurogenní močových měchýř, špatné návyky při močení a cukrovka. Prevence je vždy lepší než léčba, proto je potřeba tyto faktory ze svého života eliminovat a napravit je, což vyžaduje určitou změnu životního stylu. Pokud ji ale podstoupíte, vaše tělo se vám odmění tím, že nikdy nebudete muset zažít příznaky infekce močových cest, které jsou následující.

Příznaky infekce močových cest

Zpočátku pociťujeme silný pocit pálení při močení, což je jeden z hlavních příznaků infekce močových cest. Vyskytuje se, když bakterie vstupují do močové trubice. Cítíme také silné nutkání často navštěvovat toaletu. Tato přetrvávající potřeba nám může ztěžovat náš každodenní život.

Bolest, tlak nebo citlivost břicha jsou také častými symptomy infekce močových cest. Pokud se bolest přenáší uvnitř těla, může to být známka toho, že se infekce rozšiřuje do ledvin. Zakalená a hustá moč, v níž jsou prvky krve, je znamením, že z ledvin unikají červené krvinky. Oba příznaky vyžadují návštěvu lékaře.

Tento obraz zakalené moči je zpravidla doprovázen silným, nepříjemným zápachem v důsledku produkce velkého množství amoniaku. Ačkoli je méně častá, může u vás nastat i horečka, protože se tělo snaží zneškodnit nepřítele uvnitř. Horečka je jednou z jeho hlavních zbraní.

Léčba

Infekce močových cest je často léčena antibiotiky a čím dříve léčbu zahájíte, tím rychleji pocítíte kýženou úlevu od bolesti, píchání, pálení a nutkání k častému močení, které vám komplikují každodenní rutinu.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Enallaktikidrasi.com