Toto jsou příznaky brzkého příchodu srdečního infarktu, které by neměly ignorovat především ženy

Infarkt je v dnešní době jednou z hlavních příčin předčasné smrti u lidí. Ovšem těsně před jeho příchodem vyšle naše tělo signály, které bychom neměli ignorovat. Jak se na základě obecných příznaků ukázalo, jiné symptomy se vyskytují u mužů a jiné u žen. Zde jsou příznaky, jež by měla každá žena znát, aby se jí srdeční příhoda vyhnula obloukem.

Bolest zad, krku, čelistí a paží

Bolest může být vzrůstající, otravná a náhlá. Může vás dokonce vzbudit uprostřed noci.

Ostrá bolest v břiše, nemoc

Blížící se infarkt může být provázen známkami otravy, chřipky nebo silného pálení žáhy. Ženy mohou někdy zaznamenat tlak v oblasti břicha.

Studený pot

Může se zdát, že pot nejdříve souvisí s příchodem stresu, pokud jste ale neměla podobné příznaky dříve, měla byste navštívit odborníka.

Zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Dýchavičnost a závratě

Potíže s dýcháním bez jakéhokoli důvodu jsou věrnými společníky srdečního infarktu. Ženy, které prodělaly infarkt, tvrdí, že měly pocit, jako kdyby uběhly maratón, aniž by se vůbec pohnuly.

Zvýšená únava

Nadměrná únava i po odpočinku či bez zjevného důvodu je alarmujícím signálem, kterému je třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Tlak a bolest na hrudníku

Bolest na hrudi, pálení a pocit tlaku na hrudníku jsou příznaky příchodu infarktu bez ohledu na pohlaví. Některé ženy ovšem nepociťují bolest pouze na levé straně hrudníku, ale v celé oblasti.

Ačkoli výše zmíněné příznaky nejsou zárukou brzkého srdečního infarktu, jejich kombinace je dostatečným důvodem ke konzultaci s odborníky. Včasná lékařská péče může zachránit život vám nebo někomu z vašeho okolí, proto rozhodně neváhejte tyto informace sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: brightside.me