Příznaky hormonální nerovnováhy byste rozhodně neměli přehlížet a raději se vydat k lékaři

Cítíte se poslední dobou neustále unavení, nafouknutí nebo zpomalení? Hormony během menstruace narušují a ovlivňují vaši náladu, pokožku i psychiku. Poté vše pomine a hladina hormonů je opět stabilizována, ovšem stále může působit mnoho faktorů, jako je stres a úzkost. Pokud zjistíte, že trpíte jedním z následujících čtyř příznaků hormonální nerovnováhy, vyhledejte svého lékaře.

Únava

Vyčerpání je vždy důvodem, proč navštívit lékaře, jelikož existuje spousta nebezpečných důvodů, které mohou být příčinou vzniku. Pokud jste po náročném týdnu v práci unavení, je to zcela normální, ale pokud cítíte únavu trvale, začnete nabírat na váze nebo se změní vaše chutě k jídlu, můžete mít problém s nedostatečnou aktivitou štítné žlázy.

Změny na pokožce

Akné se na vaší tváři může projevit, neumyjete-li si večer před spaním obličej, ale měli byste mít na paměti, že akné ve spodní části obličeje může znamenat vysokou hladinu testosteronu. Ačkoliv se nejedná o závažný problém, odrazit se může především na vaší psychice. Lékař může proto předepsat léky ke stabilizaci hladiny tohoto hormonu.

Nepravidelná menstruace

Rovněž únava a nezvyklá menstruace mohou být důsledkem mnoha faktorů, jako je stres, problémy se štítnou žlázou, nízká hladina estrogenu nebo syndrom polycystických vaječníků, u nichž se objevuje nejen nepravidelná menstruace, ale i úbytek váhy a nadměrný růst vlasů a chlupů.

Noční pocení

Pokud se probudíte a jste celí zpocení, může se jednat o známku nízké hladiny estrogenu.

Trpíte některým z těchto příznaků? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, aby i oni věděli, co tyto příznaky znamenají.

Zdroj: feelhealthylife.com