Bolesti kloubů a zad nemusí být pouze výsledkem stárnutí nebo zranění. Vše může vyřešit dostatečná konzumace vitamínu D

Bolesti kloubů jsou zpravidla způsobeny stárnutím nebo zraněním, ale mezi lidmi není příliš známo, že se také může jednat o příznak nedostatku určitého vitamínu. Bolesti kloubů a zad jsou často výsledkem nedostatečné fyzické aktivity a jako prevence je velmi důležité pravidelné cvičení pro udržení celkového zdraví. Bolesti ovšem mohou být také způsobeny špatnými stravovacími návyky. Vědci zjistili, že nedostatek vitamínu D je příčinou bolesti kloubů a zad, stejně jako následující příznaky:

  • Zhoršená rovnováha
  • Bolesti svalů
  • Neustálé pocení
  • Špatný spánek
  • Výkyvy nálad
  • Pocity pálení a svědění nohou

Nedostatek tohoto vitamínu lze snadno zjistit – stiskněte si hrudní kost a pokud cítíte bolesti, pravděpodobně trpíte nepřítomností vitamínu D v těle. Chcete-li opět optimalizovat jeho hladinu, měli byste trávit více času na slunečním světle. Alespoň 15 minut na sluníčku a některé změny ve stravě vám rychle pomohou. Bohaté zdroje vitamínu D představují žloutky, makrely, houby a tuňák. Zvážit můžete i doplňky stravy, které obsahují vitamín D3 spíše než D2. D3 je totiž vitamín vyráběný pod přímým slunečním světlem. Navíc probiotika jsou skvělá pro trávicí systém. Uvidíte, že za velmi krátkou dobu veškeré vaše bolesti zmizí.

Co děláte pro to, abyste měli v těle dostatek vitamínu D? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a nezapomeňte tyto informace sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com