Příznaky kvasinkové infekce. Vše začíná žaludečními potížemi

Příznaky kvasinkové infekce bohužel nejsou často tak specifické, jak by měly být, abychom poznali, že se v našem těle děje něco, co škodí našemu zdraví. Nedostačující příznaky ztěžují potřebnou diagnózu, proto je dobré být vždy ve střehu a při následujících potížích se zamyslet, zdali se ve vašem těle neobjevila kvasinková infekce, kterou je potřeba řešit pod včasným odborným dohledem.

Žaludeční potíže

Jelikož je žaludek považován za primární „domov“ kvasinkové infekce, můžete u sebe zaznamenat žaludeční problémy v podobě nadýmání, zácpy nebo průjmu. K tomu dochází především z toho důvodu, že potrava musí překonat překážky v podobě kvasinek.

Výkyvy nálad

Kvasinková infekce může způsobit i mentální potíže, které se nejčastěji projevují výkyvy nálad. Začnou vás přepadat deprese, nedostatek soustředění, špatná koordinace i zlá paměť.

Nachlazení

Tento příznak může být docela neobjektivní, protože nachlazení může být způsobeno řadou věcí. Nicméně i kvasinková infekce může vyvolat příznaky podobné nachlazení, jako je červený nos, rýma a kašel.

Chronická únava

Chronická únava je definována jako neustálá únava a deprese přetrvávající déle než 6 měsíců. Takový stav může být doprovázen bolestmi hlavy a kloubů, problémy s pamětí a pocity pálení v krku. Kvasinková infekce zvyšuje šanci na rozvoj chronické únavy.

Hormonální problémy

Kvasinková infekce může zapříčinit předčasný příchod menopauzy, snížené libido, migrénu, výkyvy nálad, nárůst hmotnosti nebo naopak náhlé hubnutí. Kromě toho přispívá k rozvoji zánětu, protože se šíří po celém těle díky zvýšené hladině hormonů.

Obrázky: Freepik