Zbavte se plísně na nohou. Domácí roztok je stejně účinný jako antibiotika

Plíseň na nohou dokáže pěkně znepříjemnit život. Zvláště teď v létě, kdy nosíme otevřenou obuv nebo někteří z nás si dopřejí i procházku naboso. Plíseň nikdy sama nezmizí a antibiotika bohužel nejsou definitivním řešením. Proto pro vás máme dnešní tip, jak zatočit s plísní na nohou efektivně, rychle a pomocí snadno dostupných prostředků.

Domácí léčba plísní na nohou

K přípravě domácího léku je potřeba čistý alkohol, okysličená voda a ocet. Nic víc, nic míň. Všechny ingredience smíchejte ve stejném poměru a vezměte si k ruce tyčinku do uší, kterou budete potřebovat k aplikaci roztoku. Namočte tyčinku do směsi a naneste potřebné množství na postižené místo. Nechte asi 15 minut působit a poté opláchněte vodou, nejlépe si nohu osprchujte pod proudem vody.

Jak často bychom měli roztok užívat?

Metoda odstraňování plísně na nohou by se měla používat 2x denně, a to tak dlouho, dokud problém zcela nezmizí. Každý, kdo tento postup vyzkoušel, může s jistotou říci, že je mnohem účinnější než jakákoli antibiotika. Výsledky jste schopni zaznamenat již po 2 – 3 aplikacích. Úplné uzdravení pak přijde zhruba do 1 – 2 týdnů.

Na co je potřeba si dávat pozor?

K této proceduře přidejte ještě kontrolu svého jídelníčku. Dejte si pozor na sladké, kynuté pokrmy. Je to z toho důvodu, že poskytují ideální živnou půdo pro růst a přežití různých druhů plísní. Zároveň se vyvarujte nošení syntetických ponožek a těsných bot, nohy často větrejte a nechte na ně dopadat sluneční světlo. Co nejvíce choďte v otevřené obuvi.

Obrázky: Freepik