Příznaky poruchy ADHD, díky kterým ji můžete bezpečně diagnostikovat u sebe nebo svého dítěte

ADHD neboli porucha pozornosti s hyperaktivitou je stav, který je charakterizován jako nepozornost, jež narušuje náš každodenní život v práci nebo ve škole. Existují tři hlavní příznaky, díky kterým můžete bezpečně poznat, zdali se u vás nebo u vašeho dítěte objevuje porucha ADHD. Tyto příznaky diagnostikují ADHD poruchu tehdy, vyskytují-li se u člověka minimálně po dobu 6 měsíců a jedná-li se o lidi starší 17 let. Pokud tyto známky začnou narušovat váš pracovní, školní nebo i osobní život, neváhejte vyhledat svého lékaře.

Nepozornost

Člověk, který vykazuje příznaky nepozornosti v rozpětí šesti měsíců, může trpět poruchou ADHD. Příkladem může být někdo, kdo není schopen věnovat pozornost detailům a snadno se nechá rozptýlit, dělá naprosto zbytečné chyby v práci nebo ve škole či jiných činnostech, má tendenci neposlouchat, co mu kdo říká a často se vyhýbá úkolům, jež vyžadují zvýšené úsilí po delší dobu.

Hyperaktivita

Narušuje-li hyperaktivita život člověka, může se jednat o příznak poruchy ADHD. Jste neohrabaní, nedokážete v klidu sedět, neustále hovoříte a pořád se pohybujete, což znamená, že nevydržíte u žádné činnosti.

Impulzivita

Třetí příznak poruchy ADHD se vyznačuje tím, že jste netrpěliví, přerušujete ostatní, když mluví a začínáte konverzaci v nevhodnou chvíli.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com