Příznaky poškození nervového systému, které byste za žádných okolností neměli ignorovat

V našem těle jsou miliardy nervů rozvětvených po celém organismu a přenášející zprávy do mozku a míchy. Když nervový systém funguje správně, mozek obdrží informace, které potřebuje k pohybu svalů, k rozpoznání bolesti a podpoře správné funkce vnitřních orgánů. Mezi nejčastější příčiny poškození nervů patří cukrovka, vrozené tělesné vady, opakovaný pohyb, borelióza, trauma, stárnutí, nedostatek vitamínů, vystavení toxinům, infekce nebo autoimunitní poruchy. Narušení nervů je velice závažná věc, proto byste měli vyhledat lékaře, pokud si na sobě všimnete některých z těchto příznaků.

Neobvyklé pocity

Při poškození periferních nervů můžete v rukou nebo nohou pociťovat necitlivost, brnění a pálení. Většinou mohou být tyto stavy dočasné, ale pokud nezmizí, nechte se zkontrolovat odborníkem.

Obtížnost nebo neschopnost pohybu

Jsou-li narušeny motorické nervy, může se v postižených částech těla objevit slabost nebo dokonce i paralýza. Podobné příznaky se mohou vyskytnout i při příchodu mrtvice, proto byste neměli váhat ani vteřinu a vyrazit rovnou na pohotovost.

Bolest procházející jednou nohou

Stálá ostrá bolest, pálení nebo brnění, které začínají v dolní části zad a postupuje po zadní straně nohy, by mohly znamenat zánět sedacího nervu.

Zvýšená neohrabanost

Často klopýtáte a padáte víc než obvykle? Poškození velkých nervů může vést k náhlým nedostatkům koordinace nebo neschopnosti vnímat své tělo. Jednou z možností, kdy jsou nervové buňky v mozku poškozené, může být i Parkinsonova choroba.

Silné nutkání k močení

V některých případech mohou poškozené nervy způsobovat problémy v močovém měchýři, takže pocit močení může být častější než obvykle. Rizika se mohou zvyšovat po porodu nebo během onemocnění cukrovkou.

Intenzivní bolesti hlavy

Pokud trpíte bolestmi hlavy, které působí jako elektrické šoky, můžete mít týlní neuralgii, stav, který pramení ze sevřeného nervu v krku. V takovém případě je rozhodně nutné navštívit lékaře.

Neobvyklé pocení

Příliš mnoho nebo i příliš málo pocení může být známkou poškození nervů přenášející informace z mozku do potních žláz.

Nevíte, co děláte

Při poškození senzorických nervů jste náchylnější k různým nehodám. Pokud máte popáleniny, řezné rány nebo jiná zranění, zřejmě jste si neuvědomili, že se dotýkáte něčeho horkého, ostrého nebo jinak nepříjemného. Okamžitě vyhledejte svého lékaře.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com